Na Dlhých dieloch pribudnú desiatky stromov, výsadba prebehne v areáli školy aj vo vnútroblokoch 

Zelen stromy dlhe diely karlova ves.jpg
Foto: Karlova Ves

Stromy v Karlovej Vsi pribudnú vďaka projektu mesta s názvom 10 000 stromov.

Na Dlhých dieloch v bratislavskej Karlovej Vsi pribudne vďaka iniciatíve hlavného mesta 70 stromov. Na svojej webovej stránke o tom informuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

Nové stromy by mali počas jesene pribudnúť na tzv. školskom námestí, v areáli základnej školy Alexandra Dubčeka či v údolí medzi Hlaváčikovou a Iskerníkovou ulicou,“ informuje kraj.

Presné miesta

Nová zeleň pribudne aj vo vnútroblokoch Majerníkova – Pribišova, Jána Stanislava – Ľudovíta Fullu, v okolí Veternicovej a nad pešou zónou na Pribišovej ulici.

Presné miesta budú známe po preverení inžinierskych sietí v mieste plánovanej výsadby,“ doplnila samospráva.

Iniciatíva hlavného mesta

Stromy v Karlovej Vsi pribudnú vďaka iniciatíve hlavného mesta s názvom 10 000 stromov, ktorá má pomôcť systematickej obnove a udržateľnosti drevín v meste.

Od vlaňajška mesto vysadilo 1 016 stromov. Cieľom je vysadiť desaťtisíc drevín a do roku 2022 vytvoriť tri nové mestské aleje,“ uviedla samospráva.

Hlavná výsadba

V októbri sa začína hlavná výsadbová sezóna, ktorá trvá až do príchodu prvých výrazných mrazov. Zasadené stromy majú v tomto období najlepšie podmienky na uchytenie.

Spolu s mestskými časťami pripravuje hlavné mesto aj pasportizáciu zelene, ktorá napomôže k celkovému prehľadu o drevinách v meste,“ uzavrel BSK.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk