Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DOD dopravného podniku, Historické električky
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
14. septembra 2018 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skDPB, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Na Dni otvorených dverí DPB sa dozviete všetko zaujímavé o mestskej doprave

Kde sú odstavené električky počas noci? Kde sa opravujú autobusy a kto vypraví do práce trolejbusy? To všetko a ešte viac sa dozviete na Dni otvorených dverí Dopravného podniku Bratislava (DOD) 22. septembra od 10. do 16. hodiny vo vozovni Jurajov dvor.

Priaznivcov verejnej dopravy čaká prehliadka areálu s expozíciou moderných, ale aj historických vozidiel MHD, ktoré v bežnej premávke verejnosť spravidla nevidí. Návštevníci nastúpia do nového elektrobusu, preskúmajú všetky jeho vymoženosti, budú sa môcť opýtať, čo všetko ich o vozidlách zaujíma, k dispozícií im bude totiž tím pracovníkov DPB. Nahliadnuť budú môcť výnimočne aj do dielní a jednotlivých prevádzok, ktoré sú využívané k denným opravám vozidiel. K dispozícii bude umývacia linka, ktorá pôjde na plné obrátky.

Dospelí s vodičským preukazom skupiny B, ktorí sa zaregistrujú v náborovom stánku DPB, si budú môcť vyskúšať, aké to je šoférovať autobus či trolejbus. Pre tých, ktorí radi súťažia, má DPB pripravenú tombolovú kartičku, ktorú si môžu záujemcovia prevziať pri vchode do areálu vozovne Jurajov dvor z Bojnickej a Vajnorskej ulice. Kartička bude slúžiť ako pas na špeciálne pečiatky, ktoré môžu návštevníci zbierať z 5 stanovísk:

  • ukážka ťažkého odťahu,
  • výmena pneumatiky na autobuse,
  • prehliadka haly ľahkej údržby električiek,
  • vozidlo dispečingu,
  • veselý autobus IDS BK.

Po nazbieraní pečiatok stačí už len vyplniť kartičku a vhodiť ju do urny, ktorá sa bude nachádzať v blízkosti pódia, kde sa zároveň budú žrebovať výhercovia o zaujímavé ceny.

Jazdy CabrioBUSom a zaujímavé novinky

Ani tento rok nebudú chýbať obľúbené jazdy cabrioBUSom po areáli vozovne. Novinkou bude simulácia nakoľajovania električky, ktorá sa uskutoční každú celú hodinu, a bude pripravený tiež stánok s predajom reklamných predmetov DPB. Z DOD si tak môžete odniesť okrem krásnych zážitkov aj hrnček, knihu alebo mikinu s potlačou novej električky.

V rámci DOD si môžete vyskúšať simulátor nárazu, odfotiť sa na FUNFACE a aj tento rok sú zaradené do programu odborné prednášky na témy: technické vybavenie dielní ľahkej údržby električiek, nové elektrobusy a rozprávať sa bude aj o tom, ako funguje prvý bike-sharing v Bratislave. Prednášky začínajú o 11. hodine a budú sa konať v hodinových intervaloch.

Zúčastnia sa aj záchranné zložky

Najmenší sa môžu do sýtosti vyšantiť na kolobežkách na dopravnom ihrisku, ktoré bude mať pod palcom mestská polícia, ostatní návštevníci sa zas môžu tešiť na zásah psovodov vo vozidle. Na stanovisku partnera dopravného podniku OLO budú pripravené tvorivé dielničky a prehliadka smetiarskeho auta. Chýbať nebude stanovisko Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja s Veselým autobusom, Krajského riaditeľstva Policajného zboru Bratislava a Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Bratislava.

Celým podujatím bude sprevádzať moderátor Martin Šilan a program spestrí vystúpenie pre najmenších od Paci Paci a kúzelníka Wolfa. Tešiť sa môžete na vystúpenie formácie Robo Patejdl Band a o 15. hodine vystúpi kapela Iné Kafe.

V závere podujatia o 16. hodine je pre všetkých návštevníkov pripravený konvoj električiek, ktorý štartuje spred haly ľahkej údržby električiek po trase: Vajnorská – Trnavské mýto – Krížna – Špitálska – Námestie SNP – Obchodná – Radlinského – Račianske mýto – Račianska – ŽST Vinohrady.

Počas DOD bude zabezpečená kyvadlová doprava zadarmo.

Električková linka č. 10:

Jurajov dvor – Vajnorská – Trnavské mýto – Vazovova – Radlinského – Obchodná – Námestie SNP – Jesenského – Námestie Ľudovíta Štúra – Šafárikovo námestie – Špitálska – Krížna – Trnavské mýto – Vajnorská – Jurajov dvor.

Linka č. 10 bude premávať v 15 minútových intervaloch:

z Jurajovho dvora: od 9.15 do 16.15 hod.

z Námestia Ľ. Štúra: od 9.40 do 16.40 hod.

Na podujatie sa možno dopraviť aj pravidelnými linkami 4, 53, 57, 63, 65, 96, 204, 205.

Dod mhd.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X