Na Dobrom trhu predstavili novú aplikáciu Starého Mesta, nájdete v nej horúce novinky, dôležité informácie aj program kultúrnych akcií

Mobilna aplikacia stare mesto bratislava 1.jpg
Zdroj: Staré Mesto

Staré Mesto predstavilo svoju novú a užitočnú aplikáciu obyvateľom i turistom na Dobrom trhu na Jakubáku.

Mestská časť túto užitočnú aplikáciu predstavila na obľúbenom podujatí Dobrý trh a len za prvé dva dni fungovania si ju stiahlo viac ako 600 ľudí. V aplikácii každý nájde čo potrebuje, nachádzajú sa tu všetky dôležité informácie, programy kultúrnych akcií a rôzne novinky z diania v Starom Meste.

V minulosti informoval o všetkých udalostiach, úspechoch, ale aj poruchách mestský rozhlas. Dnes dokáže túto úlohu nahradiť mobilný telefón,“ hovorí Jakub Janega zo spoločnosti Perry Soft, ktorá aplikáciu Staré Mesto vyvinula. „Aplikácia posiela tie najaktuálnejšie správy. Ľudia budú mať v aplikácii možnosť aj darovať alebo predávať veci, ktoré nepotrebujú. Taktiež tam nájdu online noviny a všetky dôležité telefónne čísla na telefóny občanov v reálnom čase,“ doplnil.

Podľa Janegu sú najžitočnejšou a najvyužívanejšou funkciou notifikácie. „Užívatelia majú možnosť navoliť si kategórie správ, o ktorých si želajú byť informovaní. Vybrať si môžu z noviniek, aktualít či kultúry,“ dodal. „Prostredníctvom aplikácie vám chceme umožniť lepšie komunikovať s miestnym úradom. Chceme, aby sa vaše nápady a podnety dostali priamo k tomu adresátovi na úrade, ktorému ich chcete poslať,“ povedala Zuzana Aufrichtová, starostka Starého Mesta. Aplikácia Staré Mesto má zlepšiť vzájomnú komunikáciu a informovanosť medzi obyvateľmi a úradom. Stiahnuť si ju môžete cez ObchodPlay (Android) aj App Store (iPhone).

Mobilna aplikacia stare mesto bratislava 1.jpg
Zdroj: Staré Mesto
Mobilna aplikacia stare mesto bratislava 1.jpg
Zdroj: Staré Mesto

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk