Na Draždiaku v Petržalke nie sú psy vítané: Nahnevaní psíčkari tvrdia, že psy robia menej bordelu ako ľudia

Zákaz kúpania psov v Draždiaku
Foto: ilustračné, Gettyimages

Zákaz kúpania psov v petržalskom prírodnom jazere pobúril mnoho psíčkarov, ktorí tento zákaz považujú za absurdný.

Prírodné jazero Veľký Draždiak je počas horúcich letných dní magnetom nielen pre ľudí. V jazere sa radi okúpu aj psíkovia. Práve kúpanie psov a ich voľný pohyb v okolí jazera je tŕňom v oku niektorých obyvateľov, ktorí sa opakovane sťažovali mestskej časti. Na základe podnetov od obyvateľov pristúpila Petržalka k finálnemu rozhodnutiu.

So psom pri Draždiaku len na vôdzke

Mestská časť na svojom Facebooku informovala, že psíčkari sú povinní mať v areáli Veľkého Draždiaku svojho psa na vôdzke, taktiež pre psov platí zákaz vstupu do jazera. Na brehoch jazera sú rozmiestnené zákazové tabule.

Zákaz kúpania psov v Draždiaku
Na brehoch jazera musia byť psy na vôdzke. Foto: Facebook/ Petržalka

Kontrolu dodržiavania týchto pravidiel má na starosti mestská polícia, ktorá má ako jediná oprávnenie napomenúť psíčkarov. V prípade neuposlúchnutia napomenutia môže hroziť aj pokuta. „Ak na majiteľa psa nezaberie slovné upovedomenie, máte plné právo privolať hliadky mestskej polície,“ ozrejmila mestská časť.

Zákaz kúpania psov v Draždiaku
Na zákazy upozorňujú tabule. Foto: Facebook/ Petržalka

Pre psíčkarov, ktorí chcú dopriať svojmu chlpatému kamarátovi osvieženie, odporúča mestská časť iné vodné plochy v okolí, napríklad Malý Draždiak alebo Chorvátske rameno. Na záver dodáva, že zákaz kúpania psov neplatí iba v Draždiaku, ale aj v iných bratislavských prírodných kúpaliskách.

Psy sú čistotnejšie ako ľudia

Zákazy pre psov v areáli Draždiaku neostali bez odozvy. Psíčkari majú na celú vec úplne iný názor – podľa ich slov sú psy oveľa čistotnejšie ako ľudia a samotné zákazy neschvaľujú. Niektorí žiadali o kompromis v podobe vyčlenenia určitých hodín na kúpanie so psom alebo časť jazera, kde bude povolené aj kúpanie psíkov.

„Pes nehádže bordel do vody ani okolo nej. Pes neští do vody. Pes si neutiera riť servítkami ktoré necháva potom všade v okolí. Pes nie je nastriekaný chémiou, ktorú ľudia nosia do vody. Pes si nechodí v noci oprať týždňové spotené prádlo. Pes si neuvedomuje, že je nad ním vysoké napätie. Pes sa chce schladiť na pár minút a ísť spokojne ďalej,“ napísal pán Matej.

„Nechápem ako môžu byť ľudia takí sebeckí voči psíkom?! Labute vám nevadia?! A ľudia čo tam štia?! Prírodné jamy majú byť pre každého, a keď sa niekomu nepáči pes vo vode, nech si zaplatí bazény,“ napísala pani Cathy.

„Bývam v Petržalke už viac ako 38 rokov a rovnako dlho som aj psíčkar. Zákaz kúpania psov v Draždiaku je tu len pár rokov ale dovoľte mi par postrehov. Psy čo sa kúpu a kúpali sa kedysi v Draždiaku boli 1000x čistotnejší ako určití ľudia, čo sa tam kúpu dnes. Zákaz by sa mal jednoznačne zrušiť,“ napísala pani Angelika.

„Mňa tiež skôr trápia ľudia, ktorí chodia na potreby do lesíka, ten lesík je po lete jedna veľká servítka, je to nechutné teda extrémne. To je väčší problém ako pár psíkov, ktorí sa tam schladia,“ napísala pani Perlička.

„Mal by tam byť oznam zákazu pre mamky, ktoré dávajú cikať deti do vodičky,“ napísala pani Viera.

„Mať psa na vodítku na hlavných plážach ok. Tiež by sa mohol vyčleniť kúsok aj pre ľudí so psami,“ myslí si pani Nika.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk