Na Einsteinovej ulici v Petržalke poškodili stromy, pravdepodobne aby bolo vidieť bilbordy

Stromy_nesrovnal.jpg

Pri zjazde z Panónskej cesty na Einsteinovu ulicu v Petržalke sú poškodené ihličnaté stromy. Fotografia, ktorú na sociálnej sieti zverejnil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, ukazuje, že na stromoch niekto spílil väčšiu časť ich korún.

Bratislavský magistrát na to upozornili viacerí občania, situáciu mesto začalo preverovať. Ako uviedla hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová, pozemok, na ktorom stromy orezali, je mestský. „V tomto smere teda môžeme podniknúť aj právne kroky a chceme podať trestné oznámenie. Naši odborníci z oddelenia životného prostredia poškodené dreviny obhliadnu,“ doplnila hovorkyňa s tým, že ak by na obhliadke zistili, že dreviny sú trvalo poškodené, magistrát to bude riešiť aj s Inšpekciou životného prostredia.

Podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala je poškodenie stromov prejav ignorantstva a nekultúrnosti. „Takýto hanebný čin jednoznačne odsudzujem. Do zelene v meste totiž investujeme nielen veľa finančných prostriedkov, ale aj úsilia a energie na to, aby sme ju chránili, obnovovali a rozširovali a preto nič podobné jednoducho tolerovať nebudem,“ poznamenal.

Richard Nemec z tlačového oddelenia petržalského miestneho úradu informoval, že stromy boli výrazne poškodené a orezané vo výške približne 130 centimetrov už začiatkom roka. „Po zistení značného poškodenia a ničenia drevín sme vec 1. februára odstúpili na prešetrenie príslušnému Okresnému úradu Bratislava, Odboru starostlivosti o životné prostredie,“ ukončil Nemec.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk