Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Screenshot_15.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
BSK

Na festivale ASTORKA 2017 aj divadelníci z talianskej Ravenny

PR: Divadlo Astorka Korzo 90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, už niekoľko rokov vždy na jeseň organizuje festival, ktorým divákom prináša a predstavuje kvalitné európske divadlá vyjadrujúce sa k problémom dnešných dní. Na tohtoročnom XIII. ročníku vystúpi na divadelných doskách svetovo úspešné Teatro delle Albe z Ravenny.

„Festival sa od svojho začiatku stal veľmi úspešným podujatím, pretože za ten čas sa na ňom zúčastnila desiatka zahraničných súborov z Európy a USA a v podstate bol prvým, ktorý na Slovensku predstavil mnohé poľské, maďarské divadlá i české súbory, rovnako ako divadlá z Ruska, Bieloruska, Nórska. Zároveň dáva priestor aj slovenským umelcom a predstavuje slovenských džezových a bluesových muzikantov, výtvarníkov či fotografov,“ opísal podujatie bratislavský župan Pavol Frešo.

Festival Astorka 2017 sa začne 24.10.2017 Vystúpia na ňom známe súbory z Čiech (Divadlo Komediograf, Dejvické divadlo, Švandovo divadlo), Maďarska (Katona József Színhás) a Talianska (Teatro delle Albe). Popri hlavnom programe je pripravený aj sprievodný program ako scénické rozhovory, koncerty, výstavy, či premietania filmov. V rámci festivalu ASTORKA 2017 vystúpia aj divadelníci z Teatro delle Albe z Ravenny s inscenáciou Hukot vody režiséra Marca Martinelliho, ktorá získala uznanie zo strany Amnesty International. Po úspešnom turné po Taliansku sa zoskupenie predstavilo aj v rôznych končinách sveta ako v Nemecku, Francúzsku, Belgicku, USA, Čile, Brazílii. Inscenácia je divadelným spracovaním drámy tisícok migrantov, ktorí každoročne umierajú vo vlnách Stredozemného mora. Predstavenie si môžu návštevníci festivalu Astorka 2017 pozrieť 25.10.2017 o 19:00 hod. Inscenácia bude síce v Taliančine, ale bude použité titulkové zariadenie.

Divadelné zoskupenie Teatro delle Albe vzniklo v roku 1983 z iniciatívy Marca Martinelliho, Ermanny Montanari, Luigiho Dadinu a Marcelly Nonni. Súbor sa snaží hľadať vlastnú identitu spájaním nových výrazových prostriedkov s tradičnými divadelnými metódami. Dramatik a režisér Martinelli sa pri písaní textov necháva inšpirovať rovnako antickou drámou ako súčasnosťou, zároveň však príbehy šije na mieru hercom, ktorí sa tak stávajú skutočnými spoluautormi predstavení. Ich predstavenia získali aj mnohé ocenenia na národnom i medzinárodnom poli.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X