Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Harmincova_kolaz.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
26. júla 2016 Správy Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na Harmincovej sa bude stavať, J&T predložil zámer na polyfunkčný bytový dom

V Dúbravke by podľa predloženého zámeru chcel navrhovateľ J&T, s. r. o., postaviť a prevádzkovať bytový dom s občianskou vybavenosťou a s tým súvisiacu technickú a dopravnú infraštruktúru.

Účelom predloženého zámeru je výstavba a prevádzka bytového domu. Podľa variantu A by mal dom 13 nadzemných podlaží a 226 bytov, podľa variantu B by nadzemných podlaží bolo 14 a bytových jednotiek 244. V prvom prípade sa ráta s 320, v druhom s 327 parkovacími miestami.

Polyfunkčný bytový dom je navrhnutý ako súbor troch obytných veží na spoločnom podnoží v tvare U. Tam by bol spoločný verejný dvor s parkom, ktorý by sa mal nachádzať na streche podzemných podlaží. Podzemné podlažia sú navzájom prepojené rampou, pričom z druhého podzemného podlažia je navrhovaný výjazd. Do garáži by sa malo vstupovať zo západnej strany.

V prvom podzemnom podlaží sa má nachádzať 14 obchodných priestorov, orientované by mali byť do spoločného priestoru navrhovaného parku.

Do zámeru Rezidencia Harmincová – bytový dom s polyfunkciou je možne nahliadnuť do 15. augusta na magistráte alebo elektronicky. Svoje písomné stanovisko môžete doručiť Okresnému úradu Bratislava, odbor starostlivosti o životné prostredie, Oddelenie ochrany prírodných zložiek ž. p. na Tomášikovej ulici.

Predpokladaný termín začatia výstavby je rok 2017, ukončiť ju plánujú v roku 2019.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X