Na Hodžovom námestí začínajú s opravami, dočasné obmedzenia čakajú vodičov aj chodcov

Hodzovo namestie stare mesto.jpg
Foto: BratislavaDen.sk, SH

Hlavné mesto tiež začína s prácami na oprave chodníkov a vozovky na Vajnorskej ulici.

Bratislava začína s opravou ostrovčeka na Hodžovom námestí, dočasné obmedzenia čakajú vodičov aj chodcov. Magistrát na sociálnej sieti informuje o oprave ostrovčeka v časti prechodu pre chodcov od ulice Palisády k Prezidentskému palácu.

V rámci opravy vymeníme všetky obrubníky, asfalt a betón nahradí zeleň a priestor pre chodcov dostane novú dlažbu,“ uvádza mesto. Ukončenie prác je naplánované na 15. augusta.

Presunutá zastávka

Počas opravy bude zastávka Hodžovo námestie v smere na Pražskú ulicu posunutá približne o 45 metrov ďalej od križovatky. Obmedzenie pre vozidlá bude predstavovať zúžený ľavý jazdný pruh v smere do centra.

V opačnom smere na Pražskú ulicu budú jazdné pruhy presmerované doprava aj cez pôvodnú polohu presunutej zastávky. Ľavý jazdný pruh bude zabratý pre techniku a materiál,“ vysvetlila samospráva.

Opravy chodníkov aj ciest

Hlavné mesto tiež začína s opravou chodníkov a vozovky na Vajnorskej ulici v Novom Meste, konkrétne v úseku od Bajkalskej ulice po ulicu Odbojárov. Mestská časť o tom informuje na svojej webovej stránke.

Celkovo pôjde o opravu približne 3 400 metrov štvorcových chodníkov a viac ako 8 000 metrov štvorcových vozovky. Dĺžka opravy je zhruba 450 metrov v celej šírke.

Oprava spočíva v oprave živičného krytu vozovky a chodníka, oprave obrúb okolo stromov, vybudovania drenážnej jamy, výškovej úprave vývodov inžinierskych sietí a obrubníkov. Doprava bude čiastočne obmedzená podľa jednotlivých etáp,“ uvádza mestská časť. Predpokladané ukončenie prác je 31. augusta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk