Na hrade Devín bude rozšírená bezplatná WiFi, zlepší informačno-navigačný systém

Hrad devin.jpg
Foto: BratislavaDen.sk

Rozšíri sa tak sieť bezplatnej WiFi, ktorá pokrýva väčšinu historického centra mesta.

Bratislava Tourist Board (BTB) v spolupráci s hlavným mestom a Múzeom mesta Bratislavy (MMB) rozširuje pokrytie bezplatnej WiFi siete do areálu hradu Devín. Ako informuje hovorca BTB Július Buday, rozšíri sa tak sieť bezplatnej WiFi siete, ktorá pod názvom Visit Bratislava pokrýva väčšinu historického centra mesta.

Projekt bezplatnej WiFi siete v Bratislave vznikol v roku 2016 pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. „Odvtedy sa táto služba stala dôležitou súčasťou turistickej a informačnej infraštruktúry mesta,“ uviedol Buday s tým, že len v minulom roku sa do bezplatnej siete v meste, tvorenej 29 uzlami, pripojilo takmer 120-tisíc užívateľov.

Bezplatná WiFi sieť, ktorá je dostupná aj v ďalších strategických lokalitách hlavného mesta, vrátane historického centra, podľa BTB zaznamenala veľký záujem nielen zo strany domácich návštevníkov, ale aj zo strany turistov zo zahraničia. „Podľa dát tvoria zahraniční návštevníci až 40 percent zo všetkých pripojení k bezplatnej WiFi sieti,“ doplnil Buday.

Zaujímavosti a poznatky

Na hrade Devín v súčasnosti vzniká nový informačno-navigačný systém, ktorý bude mať rozšírenie aj do online priestoru v podobe novej webstránky,“ hovorí vedúci MMB Hradu Devín Milan Zálešák.

Ako dodáva, webstránka bude okrem praktických informácií o prevádzke hradu obsahovať aj množstvo zaujímavostí a poznatkov o histórii, výskumnej činnosti, či o prírode v hradnom areáli. „V budúcnosti chystáme aj audio sprievodcu pre zrakovo znevýhodnených ľudí,“ doplnil Zálešák.

Na frekventovaných miestach

V súčasnosti je na hrade Devín osadených 12 vysielačov v šiestich uzloch. Signál bezplatnej WiFi siete je funkčný a dostupný pre návštevníkov na všetkých frekventovaných miestach.

Po dohode s Krajským pamiatkovým úradom Bratislava sú všetky vysielače kamuflované vo farbe muriva a kameňa, aby nenarušovali vzhľad tejto národnej kultúrnej pamiatky,“ doplnil Buday.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk