Na hrade Devín sa dozviete o najpútavejších príbehoch, ktoré sa tam odohrali

Devinske povesti matus dibarbora 3.jpg
Foto: Matúš Dibarbora

Kde bolo, tam bolo, na Devíne bolo, a ešte aj stále je. Dávne príbehy, ktoré sa na devínskom hrade a v jeho okolí odohrali, vám vyrozprávajú i dnes. A verte, že: „Nie vždy sa dobre a veselo, žilo poddaným.“

Vaša najbližšia návšteva hradu Devín môže byť o niečo zaujímavejšia. Prostredníctvom divadelného predstavenia s prvkami bábkoherectva spoznáte možno to, čo ste doteraz o hrade netušili.

Podujatie Devínske povesti prezentuje v zdramatizovanej podobe tie najpútavejšie príbehy, ktoré sa tam odohrali. „Divadelne sú spracované povesti Šašo Vigand, Devínska pani, Devínsky súd a Panenská vežička. Predstavenie režíroval Ján Tomandl, scénografiu podujatia pripravila Dáša Krištofovičová,“ hovorí Zuzana Masárová z Múzea mesta Bratislavy.

Devinske povesti matus dibarbora 1.jpg
Foto: Matúš Dibarbora

Len dvaja herci

Ako doplnila, hereckých úloh sa zhostili Veronika Horváthová a Lukáš Takáč. Dvaja herci, rekvizity, hudobné nástroje, bábky a jednoduché zmeny kostýmov postačia na to, aby si diváci odniesli príjemný zážitok. „Jednoduchosť scény umožňuje predovšetkým deťom nechať pracovať vlastnú obrazotvornosť a zároveň sa nestratiť vo väčšom počte hercov,“ dopĺňa Masárová.

Devínske povesti najbližšie ožijú druhú augustovú nedeľu, 12. 8. Pokračovať sa bude potom až v septembri, a to 2. a 16. 9. Predstavenia sa hrajú o 15., 16. a 17. hodine.

Devinske povesti matus dibarbora 2.jpg
Foto: Matúš Dibarbora

A čo povedala, o tom, čo všetko Devín zažil, samotná richtárka? „Nie vždy sa dobre a veselo, žilo poddaným. A snáď najhoršie bolo za zemepána Jána Kegleviča. Tak zle bolo, že sme naňho museli podať žalobu! A ako sme my Devínčania na súde dopadli? Príďte sa pozrieť… “

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk