Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hubeneho ulica maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
2. novembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skraca.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Na Hubeného ulici v Rači postavia multifunkčné ihrisko s pitnou fontánkou

Detské ihrisko na Hubeného ulici pri zdravotnom stredisku, ktoré sa v posledných rokoch stalo obľúbeným miestom skôr pre bezdomovcov ako pre deti, dostane čoskoro celkom novú tvár.

V piatok 27. októbra odovzdala mestská časť stavenisko dodávateľovi, ktorý už vo štvrtok 2. novembra začne so stavebnými prácami. Investor rekonštrukciu ihriska zrealizuje v dvoch etapách. V prvej etape spevní plochy, opraví a doplní oplotenie a doplní nové hracie prvky pre deti.

Na ihrisku pribudne aj stolnotenisový stôl, fitnes prvky pre dospelých na cvičenie rúk, bicyklovanie, behanie, bradlá, lyžiar a kombinovaný stroj, ďalej petang, vonkajšie osvetlenie aj osvetlenie hracích plôch. Investor opraví a doplní existujúci mobiliár, vybuduje aj pitnú fontánku so šachtou pre zábavný rozprašovač a na záver prvej etapy pripraví inžinierske siete pre kontajnerové domčeky (kanalizácia, voda, elektro). Investor na ploche vysadí aj päť nových stromov.

V druhej etape pribudne na mieste bohaté multifunkčné ihrisko pre deti a na pripravené inžinierske siete napoja dva kontajnery – sanitárny a obslužný kontajner. Vstup na ihrisko aj celý areál bude bezbariérový.

Revitalizácia bude trvať približne 6 mesiacov, to znamená, že už v lete by sa deti a ich rodičia mohli tešiť z nového moderného multifunkčného ihriska v Krasňanoch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X