Na Hurbanovom námestí si ľudia môžu vyskúšať, aký je to pocit spať bez strechy nad hlavou

Noc vonku
SITA

Vo štvrtok 19. novembra si v centre mesta ustelú na zemi všetci, ktorí podporujú charitatívnu akciu Noc vonku. Na ďalšom ročníku akcie môže verejnosť vyjadriť podporu štyrom tisícom ľudí bez domova tým, že si na vlastnej koži vyskúša, aké je to prespať počas chladnej novembrovej noci vonku.

Akciu organizujú občianske združenie Vagus s Katedrou sociálnej práce Univerzity Komenského. Týmto počinom chcú upozorniť na problém bezdomovectva, na to, že ho treba koncepčne riešiť, a zároveň chcú, aby ľudia zakúsili to, aké to je stráviť noc na ulici.

Po minulé roky sa akcia konala pred Starou tržnicou, tento rok si záujemcovia o spánok vonku urobia spálňu z Hurbanovho námestia. Ustelú si pred Kostolom Najsvätejšej trojice.

Ak máte záujem o Noc vonku, stačí, keď podaruje trvanlivé potraviny v hodnote päť eur, spacák či prikrývku. Všetky vyzbierané potraviny a veci organizátori rozdajú ľuďom bez domova.

Aby ste v noci neprechladli, prineste si teplé oblečenie, spacák a podložku, kartóny organizátori zabezpečia. Pred spánkom sa bude diskutovať o strate domova s Michalom Havranom a uskutoční sa predstavenie Franta Project.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk