Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vysokoškolský internát Družba na Botanickej ulici v Bratislave slúži pre študentov Farmaceutickej, Lekárskej, Pedagogickej, Prírodovedeckej a Právnickej fakulty UK.
Foto: archívne, Ján Šutý
25. septembra 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Na internátoch Univerzity Komenského sprísňujú opatrenia, komplexy sú v červenej fáze

Zakázané sú aj návštevy medzi blokmi, na jednej izbe smie byť počet ľudí na úrovni kapacity izby.

Na internátoch Mlyny a Družba v hlavnom meste sprísnila Univerzita Komenského v Bratislave (UK) opatrenia. Oba komplexy s okamžitou platnosťou prešli do červenej fázy.

Ubytovaní môžu aj naďalej bývať na internátoch a stravovať sa v jedálňach. Univerzita Komenského o tom informuje na svojej webovej stránke.

Zákaz návštev

Na internátoch platí zákaz návštev študentov medzi jednotlivými blokmi, počet ľudí na izbe je obmedzený na úroveň jej ubytovacej kapacity. Cieľom prijatých opatrení je minimalizovanie sociálnych kontaktov študentov.

Kapacita študovní je znížená na polovicu pôvodného počtu. Zároveň platí úplný zákaz zhromažďovania sa a združovania osôb v interiéri aj exteriéri areálu internátov a dodržiavanie nočného pokoja od 22.00 do 7.00 hod.,“ uvádza UK.

Ubytovaným tiež dôrazne neodporúčajú návštevy medzi jednotlivými izbami a v prípade ďalšieho zhoršenia situácie budú návštevy medzi izbami úplne zakázané.

Prísne opatrenia

Hygienické a bezpečnostné opatrenia platia na internátoch už niekoľko mesiacov. Podľa univerzity ich však niektorí ubytovaní podceňujú svojím nezodpovedným správaním, najmä nedisciplinovaným zhromažďovaním sa vo večerných hodinách.

V prípade nedodržania nariadení hrozí ubytovaným pokuta 79 eur. V prípade opakovaného porušenia nariadení budú z internátov vylúčení,“ uzatvára UK.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X