Na internátoch Univerzity Komenského sprísňujú opatrenia, komplexy sú v červenej fáze

Vysokoškolský internát Družba na Botanickej ulici v Bratislave slúži pre študentov Farmaceutickej, Lekárskej, Pedagogickej, Prírodovedeckej a Právnickej fakulty UK.
Foto: archívne, Ján Šutý

Zakázané sú aj návštevy medzi blokmi, na jednej izbe smie byť počet ľudí na úrovni kapacity izby.

Na internátoch Mlyny a Družba v hlavnom meste sprísnila Univerzita Komenského v Bratislave (UK) opatrenia. Oba komplexy s okamžitou platnosťou prešli do červenej fázy.

Ubytovaní môžu aj naďalej bývať na internátoch a stravovať sa v jedálňach. Univerzita Komenského o tom informuje na svojej webovej stránke.

Zákaz návštev

Na internátoch platí zákaz návštev študentov medzi jednotlivými blokmi, počet ľudí na izbe je obmedzený na úroveň jej ubytovacej kapacity. Cieľom prijatých opatrení je minimalizovanie sociálnych kontaktov študentov.

Kapacita študovní je znížená na polovicu pôvodného počtu. Zároveň platí úplný zákaz zhromažďovania sa a združovania osôb v interiéri aj exteriéri areálu internátov a dodržiavanie nočného pokoja od 22.00 do 7.00 hod.,“ uvádza UK.

Ubytovaným tiež dôrazne neodporúčajú návštevy medzi jednotlivými izbami a v prípade ďalšieho zhoršenia situácie budú návštevy medzi izbami úplne zakázané.

Prísne opatrenia

Hygienické a bezpečnostné opatrenia platia na internátoch už niekoľko mesiacov. Podľa univerzity ich však niektorí ubytovaní podceňujú svojím nezodpovedným správaním, najmä nedisciplinovaným zhromažďovaním sa vo večerných hodinách.

V prípade nedodržania nariadení hrozí ubytovaným pokuta 79 eur. V prípade opakovaného porušenia nariadení budú z internátov vylúčení,“ uzatvára UK.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk