Na jazere Veľký Draždiak pribudli prezliekacie kabínky, opekačky v Petržalke sú povolené iba na štyroch miestach

opekačka na Draždiaku
Foto: Facebook/ Petržalka, Gettyimages - koláž Bratislavadeň

Počas leta navštevuje jazero veľa obyvateľov, niektorí sa tam kúpu a iní prechádzajú či si opekajú.

Ak navštevujete pravidelne petržalské jazero Veľký Draždiak, tak viete, že nespokytuje takmer žiadny priestor na prezliekanie s výnimkou lesa alebo toalety v reštaurácii. Zakladanie ohňa mimo vyznačených miest je zakázané.

Päť prezliekacích kabín

Petržalka ešte pred začiatkom letnej sezóny pri jazere osadila päť nových prezliekacích kabín. Sú umiestnené v najfrekventovanejších častiach jazera a ľahko ich spoznáte podľa zelenej farby.

Niektorí návštevníci sa však sťažovali, že nové kabínky sú umiestnené na príliš exponovaných miestach, čo spôsobuje nedostatok súkromia a zakrývajú výhľad na jazero.

Opekačka na Draždiaku
Prezliekacia kabínka na jazere. Foto: Facebook/ Petržalka

Kde môžete v Petržalke opekať

Veľa obyvateľov vyhľadáva jazero či iné petržalské lesy pre možnosť opekania. Mestská časť upozorňuje, že zakladanie ohňa mimo miest vyhradených na opekanie je zakázané a kto poruší nariadenie, sa dopustí priestupku. Na zákaz zakladania ohňa upozorňujú aj tabule.

V Petržalke môžete opekať iba na štyroch miestach, a to na Malom Draždiaku 1, Malom Draždiaku 2, Veľkom Draždiaku (pri obratisku autobusov) a v lesíku na Dudovej ulici.

Pri zakladaní ohňa nezabúdajte na niekoľko zásad. Oheň zakladajte v ohnisku a v čase neohláseného nebezpečenstva požiarov, drevo skladujte aspoň dva metre od ohniska a nezabudnite oheň pred odchodom uhasiť vodou alebo rozhrabte pahrebu. Myslite taktiež na ľudí, ktorí bývajú neďaleko alebo zvieratá v lese a nepúšťajte hlasnú hudbu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk