Na Kamennom námestí môžete od štvrtku vidieť a zažiť výstavu venovanú obnove Európy po 1. svetovej vojne

Po velkej vojne vystava kamenne namestie bratislava 2.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Výstava má návštevníkom poskytnúť obraz búrlivého začiatku medzivojnového obdobia so zameraním na dejiny strednej a východnej Európy.

Od štvrtka 14. júla môžete na Kamennom námestí v Bratislave pozorovať exteriérovú výstavu zobrazujúcu obnovu Európy po skončení 1. svetovej vojny. Snahou výstavy je za pomoci historikov z viacerých krajín predstaviť ľuďom situáciu v strednej a východnej Európe na začiatku medzivojnového obdobia. Návštevníci uvidia viac než 200 archívnych materiálov, v podobe fotografii, dokumentov a filmov. Výstava tiež predstavuje aj osobné spomienky ľudí z tohto obdobia, ktoré vytvárajú príbeh o zrode nového poriadku v regióne a na celom kontinente.

Výstava je venovaná dôležitým udalostiam spred sto rokov. Pomáha nám porozumieť, prečo sú také dôležité pre pochopenie nielen 2. svetovej vojny, ale tiež súčasnej strednej a východnej Európy,“ hovorí profesorka Barbara Kirshenblatt-Gimblett, jedna z konzultantiek scenára výstavy.

Po velkej vojne vystava kamenne namestie bratislava 1.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Vonkajšia výstava má tvar kocky ladenej do bielo-strieborných farieb s originálnou konštrukciou. Dielo je vytvorené zvnútra aj zvonku a využíva aj zvukové pozadie a dobové filmy. Bratislava je treťou zastávkou výstavy na trase po celej Európe.

Súčasťou výstavy bude aj sprievodný program, ktorý sa uskutoční 20. a 21. júla v priestoroch výstavy na Kamennom námestí. Program predstavia lektori z Centra Edukácie a Inovácií a ponúknu interaktívne hry súvisiace s témou výstavy, ktoré si budú môcť všetci záujemcovia vyskúšať.

Po velkej vojne vystava kamenne namestie bratislava 2.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk