Na Kamzíku pribudnú nové toalety, sprchy a umyváreň bicyklov

Kamzík výstavba
Kamzík výstavba. Foto: Facebook, Novomestský okrášľovací spolok

Na bratislavskom vrchu Kamzík sa začala výstavba, ktorá prinesie návštevníkom užitočné sociálne zázemie. Iniciatíva Naše Karpaty pripravila ľuďom v rámci projektu nové verejné toalety, sprchy, umyváreň bicyklov a ďalšie potrebné zariadenia.

Bratislavský vrch Kamzík nachádzajúci sa v pohorí Malé Karpaty patrí k najviac vyhľadávaným turistickým miestom v našom hlavnom meste. Bratislavčania, ale aj návštevníci z iných miest tam prichádzajú za prírodou, relaxom či športom. Najmä počas víkendov tam veľmi radi chodia celé rodiny s deťmi, ktoré tam majú skvelé zázemie pre trávenie voľného času.

Kamzík výstavba
Kamzík výstavba. Foto: Facebook, Novomestský okrášľovací spolok

Na tomto mieste však dlhodobo chýbalo slušné sociálne zabezpečenie, ktoré by nemalo chýbať na takom navštevovanom mieste. Tejto nepriaznivej absencií potrebných zariadení sa chopila Iniciatíva Naše Karpaty, ktorá sa venuje podpore rekreácie a športu v súlade s ochranou prírody v bratislavských lesoch.

Pred krátkym časom tak začala výstavba projektu, ktorý na Kamzík prinesie nové sociálne zabezpečenie. Onedlho tam budú môcť návštevníci využívať nové verejné toalety, prebaľovaciu miestnosť pre deti a športovci určite ocenia nové sprchy či umyváreň bicyklov. Iniciatíva Naše Karpaty pre realizáciu oslovila novomestských poslancov, ktorí túto snahu podporili.

Kamzík výstavba
Kamzík výstavba. Foto: Facebook, Novomestský okrášľovací spolok

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk