Na Kamzíku vás čakajú obmedzenia, Mestské lesy v Bratislave tu začínajú s ťažbou dreva

Mestske lesy bratislava vyrub.jpg
Foto: Mestské lesy v Bratislave

Okrajom porastu prechádza zelená turistická značka, v jej okolí a v okolí hlavnej asfaltky budú tiež odstraňovať suché a nebezpečné stromy.

Mestské lesy v Bratislave (MLB) začínajú s ťažbou dreva na Kamzíku, návštevníkov upozorňujú na dočasné obmedzenia. Ako informujú MLB na sociálnej sieti, ťažbu budú realizovať v zóne 2, kde sú takéto opatrenia povolené. „Po skončení ťažby miesto upraceme a dáme do pôvodného stavu,“ uvádzajú.

Okrajom porastu dotknutého ťažbou prechádza zelená turistická značka. „Budeme zvlášť opatrní, aby neprišlo k poškodeniu rekreačnej infraštruktúry,“ konštatujú mestské lesy.

Ako dodávajú, v okolí značky aj v okolí hlavnej asfaltky budú taktiež odstraňovať suché a nebezpečné stromy, najmä borovice. Drevnú hmotu budú sústreďovať na sklade dreva a priebežne odvážať.

Dôvodom ťažby dreva je podľa MLB premena pôvodne monokultúrnych porastov na prírode blízke lesy, ktoré sú druhovo a vekovo pestré.

Používame pri tom najšetrnejší dostupný spôsob – účelový výber, v lese tak nevznikajú otvorené plochy po ťažbe,“ vysvetľujú mestské lesy s tým, že najcennejšie stromy nikdy nebudú vyrúbané.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk