Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bvs-petrzalka-cisticka-vodarenska-spolocnost-sita.jpg
Foto: SITA/Marko Erd
3. novembra 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Na Kolibe plánuje Bratislavská vodárenská spoločnosť opraviť dva vodojemy za 400-tisíc eur

Práce sú rozdelené na dve etapy, aby bola neustále garantovaná dodávka vody pre obyvateľov.

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) opraví dva vodojemy na Kolibe za 400-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informoval hovorca BVS Peter Podstupka.

BVS odštartovala rekonštrukciu dvoch bratislavských vodojemov. Vďaka investíciám za približne 400-tisíc eur sa zlepší technický stav objektov, ktoré boli postavené v 60. a 70. rokoch minulého storočia a do ktorých sa takmer 50 rokov neinvestovalo,“ uviedol hovorca a dodal, že práce sú rozdelené na dve etapy, aby bola neustále garantovaná dodávka vody pre obyvateľstvo. Práce by sa mali skončiť v prvej polovici roka 2021.

Dodávka pitnej vody v tejto oblasti by nemala byť rekonštrukciou ovplyvnená. Možné sú krátkodobé výpadky, o ktorých bude BVS vopred informovať,“ doplnil.

V rámci prvej etapy rekonštrukcie sa už začali práce na modernizácii vodojemu Koliba 2. „Vodojem vznikol v roku 1965 a dodnes slúžil bez väčších opráv, čo sa výrazne podpísalo na jeho technickom stave. Práve na tomto vodojeme pribudne nové prepojenie potrubí, čo umožní BVS napríklad zásobovať filmové ateliéry aj v prípade, ak bude prevádzka vodojemu Koliba 2 dočasne obmedzená,“ vysvetľuje BVS.

Okrem klasickej rekonštrukcie objektov vodojemov a technológií pribudnú na vodojemoch Koliba 2 a Kamzík aj nové systémy odvetrania, ktoré zvýšia technologickú úroveň zabezpečenia vody a tiež bezpečnosti vo vodojeme. Zároveň vybudujeme v areáli VDJ Koliba 2 prepoj potrubí, ktorý umožní zlepšiť manažment distribúcie vody v čase ich pravidelných čistení alebo mimoriadnych udalostí,“ uzavrel generálny riaditeľ a predseda predstavenstva BVS Peter Olajoš.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X