Na Kolibe vznikne tretia cyklistická trať

bicykel, cyklistický chodník

Na hornej stanici lanovky na Kolibe v bratislavskom Novom Meste bude tretia cyklistická trať Blue Trail. Pripravuje ju Občianske združenie Slobodný Bajker v spolupráci s miestnym poslancom novomestského zastupiteľstva Tomášom Korčekom.

Ako informovali na dnešnej tlačovej konferencii, náklady na jej vybudovanie sú 4 500 eur, z toho 2 000 eur je časť ročnej poslaneckej odmeny Tomáša Korčeka.

Trať Blue Trail bude upravený cyklistický chodník určený pre začiatočníkov. Na trati budú prekážky rôzneho typu. Trať bude obsahovať aj bezpečnostné značenia pre návštevníkov lesoparku, ktoré budú upozorňovať na cyklistov. Dĺžka trate bude dva kilometre a šírka 1,5 metra. Jej začiatok bude pri vrcholovej stanici lanovky na Kamzíku. Ďalej povedie cez lúku, popri lanovke a napojením na široký chodník, ktorý vedie k dolnej stanici lanovky, sa trať skončí.

Prvá trať Rohatka je dlhá 1 920 metrov a vybudovali ju v roku 2005, druhú trať Driver8 otvorili v roku 2013 a jej dĺžka je 1 300 metrov. Informuje o tom internetová stránka bikeparkkoliba.sk.

Občianske združenie Slobodný Bajker je mimovládna nezisková organizácia, ktorú založili v roku 2004. Vznikla s cieľom stavať a legalizovať cyklistický zjazdový chodník Rohatka na Železnej Studničke – Kamzík v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk