Na kolobežkách bratislavskej mestskej polície sa previezlo takmer 5-tisíc detí

Ba doprva pre deti.jpeg

Bratislavská mestská polícia sa pochválila na svojej webovej stránke, ako uviedli, ich kolobežky od apríla nezaháľali.

Bratislavská mestská polícia navštevuje s mobilným dopravným ihriskom materské a základné školy, ako uviedla polícia na svojom webe, aj v tomto roku bol o dopravné ihrisko mimoriadny záujem.

Policajti navštívili s mobilným ihriskom 44 základných a materských škôl. „Nezaháľali sme ani počas prázdnin a naše aktivity v tomto smere sme orientovali na detské letné tábory. Popri tom sme sa napríklad prezentovali aj na veľkom OLO finále na Hlavnom námestí, na Dni otvorených dverí Dopravného podniku, ale i na spoločnej akcii, ktorú pre motoristov v spolupráci aj s nami pripravil ÚAMK SR – Bratislava tour 2018,“ uvádzajú bratislavskí policjati.

Pre zaujímavosť, s kolobežkami od policajtov sa po mobilnom dopravnom ihrisku previezlo celkom 4853 detí. Ako napísala polícia, príslušníci ich učili, ako správne a najmä bezpečne prechádzať cez priechody pre chodcov, takisto ich oboznámili s tým, ako sa má správať cyklista v cestnej premávke.

Šikovné deti boli odmenené darčekmi, ako informuje mestská polícia: „Tí najlepší dostávali od nás aj darčeky, ktorými boli detské pexesá, prípadne reflexné pásky.“

„Teší nás, že keď stretávame na cyklocestičkách našich „žiakov“ a vidíme, že rady od nás padli na úrodnú pôdu, zásadu byť videný plne dodržiavajú a pásky, ktoré sme im dali počas bicyklovania, skutočne využívajú,“ doplnila polícia.

Ako mestská polícia hlavného mesta Slovenskej republiky na záver doplnila, ich malé mobilné dopravné ihrisko bolo v týchto dňoch uložené na „zimný spánok“.

„Už teraz netrpezlivo čakáme, kedy sa na budúci rok opäť oteplí a my budeme znova môcť vyraziť za škôlkarmi a školákmi. Záleží nám predsa na ich bezpečnosti, a preto radi medzi nich kedykoľvek zavítame,“ píše sa na webe polície.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk