Na komunitné a rozvojové dotácie pôjde v Ružinove tento rok 150-tisíc eur

Miestny urad ruzinov mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Termín na predkladanie žiadostí o rozvojovú alebo komunitnú dotáciu je do 13. marca.

Ružinov vyčlenil na komunitné a rozvojové dotácie v tomto roku 150-tisíc eur. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

Ružinov poskytuje zo svojho rozpočtu dotácie na podporu profesionálnych aj amatérskych aktivít v oblastiach: kultúrno-spoločenské aktivity, vzdelávanie, telovýchova, šport a mládež, sociálna oblasť, ochrana a tvorba životného prostredia a rozvoj komunitného života.

Termín na predkladanie žiadostí o rozvojovú alebo komunitnú dotáciu je do 13. marca.

Komunita a jej rozvoj

Komunitnou dotáciou je taká, ktorej účelom je podpora komunitných krátkodobých projektov zameraných primárne na komunitu a jej rozvoj.

Ide o projekty, ako napríklad športový deň, školenie, workshop, vybudovanie komunitnej záhrady alebo kontajnerového stojiska, tvorivé dielne,“ vysvetľuje mestská časť.

Na komunitné dotácie je vyčlenených 70 percent z celkového objemu finančných prostriedkov, čo predstavuje zhruba 105-tisíc eur. Tento pomer môže byť všeobecne záväzným nariadením zmenený.

Podpora fungovania

Rozvojovou dotáciou je taká, ktorej primárnym účelom je podpora celoročného fungovania organizácie a podpora jej rozvoja. Organizácia by mala minimálne tri roky preukázateľne podporovať aktivity na podporu rozvoja Ružinova.

Dotácia môže byť použitá napríklad na nákup materiálu potrebného pre fungovanie organizácie alebo na investíciu potrebnú pre ďalší rozvoj organizácie,“ spresnila samospráva. Na rozvojové dotácie je vyčlenených 30 percent z celkového objemu finančných prostriedkov, čo je zhruba 45-tisíc eur.

Žiadateľ môže podať v jednom rozpočtovom období len jednu žiadosť o poskytnutie dotácie v rámci jednej výzvy. Žiadosti o dotácie posudzuje dotačná komisia a schvaľuje starosta mestskej časti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk