Na Košickej by mal vyrásť nový polyfunkčný objekt s 19 podlažiami za približne 45 miliónov eur

Kosicka vystavba hb reavis.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Funkčnou náplňou bude rezidenčné bývanie doplnené občianskou vybavenosťou v parteri budovy.

Na Košickej ulici v Bratislave plánujú vybudovať polyfunkčný objekt s 19 podlažiami za približne 45 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA navrhovateľom Smart City Office, patriacim pod developera HB Reavis.

Funkčnou náplňou Polyfunkčného objektu Košická bude podľa zámeru rezidenčné bývanie doplnené občianskou vybavenosťou v parteri budovy. Súčasťou predloženého zámeru je aj výstavba spevnených plôch, sadových úprav a napojenie na inžinierske siete.

Záujmové územie sa nachádza na východnom okraji Starého Mesta, situované na severozápadnej strane Košickej ulice. Umiestnenie je navrhnuté na súkromných pozemkoch. „Územie bolo v minulosti súčasťou starej priemyselnej zóny mesta, zastavané staršími priemyselnými budovami,“ uvádza navrhovateľ s tým, že tieto objekty odstránili.

Počas realizácie projektu Autobusovej stanice Nivy tu bolo umiestnené zariadenie staveniska. Plánovaný začiatok výstavby je v štvrtom kvartáli 2023, ukončenie je naplánované na druhý kvartál roku 2026.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk