Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Klauniáda zdravotných klaunov
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Klauniáda zdravotných klaunov na Klinike detskej chirurgie, v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na Kramároch. Foto: SITA
18. októbra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Na Kramároch budú zdravotní klauni sprevádzať deti na operáciu už trikrát do týždňa

Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Bratislave sa stala pred takmer 15 rokmi miestom zrodu dnes už na celom Slovensku pôsobiacej organizácie Červený nos Clowndoctors.

Ťažké chvíle deťom a ich rodičom čakajúcim na operáciu spríjemňujú zdravotní klauni v rámci špeciálneho programu N.O.S. od októbra už trikrát do týždňa, informovala v tlačovej správe Martina Dobšinská Novomestská z Komunikácie s médiami a marketingu OZ Červený nos Clowndoctors.

Prvú návštevu klauna v DFNsP v Bratislave absolvoval Gary Edwards, zakladateľ Červeného nosa. Občianske združenie Červený nos Clowndoctors bolo oficiálne založené v roku 2004. Zdravotní klauni začali navštevovať pravidelne oddelenia onkológie, neurológie, urológie a ortopédie.

V súčasnosti má združenie 58 zdravotných klaunov, ktorí absolvujú mesačne okolo 200 návštev. V bratislavskom tíme je 26 zdravotných klaunov, mesačne absolvujú v DFNsP okolo 50 klauniád. Klauni majú zvlášť veľký význam na oddelení detskej psychiatrie.

„S úsmevom na tvári ide všetko ľahšie. Aj bolesť a strach malých pacientov a ich ustarostených rodičov sa zvládajú oveľa pokojnejšie. Takmer 600 klauniád ročne v našej nemocnici rozosmeje tisícky detí. A to aj v situáciách, v ktorých ani nám dospelým nie je všetko jedno – cestou na operačné sály. A hoci sú zdravotní klauni vždy dobre naladení, vtipní a veselí, vieme, že za tým všetkým je nesmierne veľa práce,“ povedal generálny riaditeľ DFNsP Bratislava Ladislav Kužela.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X