Na Kramároch vzniká nový park, náklady na jeho realizáciu sú približne 80-tisíc eur

Park_vlarska_1.jpeg
Foto: Nové Mesto

Park vznikne revitalizáciou nevyužívaného priestranstva medzi ulicami Rozvodná a Vlárska.

Na Kramároch v Novom Meste vzniká nový park, náklady na jeho realizáciu predstavujú približne 80-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informoval hovorca mestskej časti Marek Tettinger.

Budúci park vznikne revitalizáciou voľného a v súčasnosti nevyužívaného priestranstva medzi ulicami Rozvodná a Vlárska na ploche približne 700 metrov štvorcových. Mestská časť začala v týchto dňoch s jeho výstavbou,“ uviedol hovorca Nového Mesta.

Park_vlarska_3.jpeg
Foto: Nové Mesto

Park by mohol byť hotový do troch mesiacov, predpokladané náklady sú 80-tisíc eur,“ doplnil starosta mestskej časti Rudolf Kusý.

Oddychová zóna

Súčasťou revitalizácie parku bude aj vytvorenie oddychovej zóny. V tej bude okrem lavičiek aj detské mini ihrisko so strunovými hojdačkami, osvetlenie budú zabezpečovať solárne svietidlá.

Park vnikol participatívnym spôsobom za účasti a iniciatívy miestnych obyvateľov,“ vysvetlil starosta Rudolf Kusý a dodal, že aj keď primárnym cieľom je vytvorenie parku, mestská časť sledovala aj iný zámer.

Park_vlarska_2.jpeg
Foto: Nové Mesto

Tento pozemok vnímame ako miesto, kde je potenciálne riziko, že by tam niekedy mohla vzniknúť neželaná výstavba. Som presvedčený, že ak mestská časť do tohto pozemku investuje a vytvorí tam park, spravíme maximum pre to, aby si nikto v budúcnosti nedovolil ten park ľuďom zobrať,“ doplnil starosta.

Vyšetrenie stromov

Súčasťou prípravy parku bolo aj dendrologické vyšetrenie stromov, ktoré sa na ploche nachádzajú. Zdravotný stav hodnotených stromov je podľa odborníkov vyhovujúci a u väčšiny z nich bude stačiť ošetrenie dutiny a konárov, prípadne orezanie suchých a poškodených konárov.

Celkovo bude na území budúceho parku približne 60 stromov, pričom najväčšie zastúpenie bude mať javor poľný, jaseň štíhly a topoľ osikový. V rámci novej výsadby v parku pribudne aj sedem javorov červených a dva trvalkové záhony.

Park_vlarska_1.jpeg
Foto: Nové Mesto

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk