Na krste knihy Romana Spišiaka zaspievala Beáta Dubasová

Dubasová krst knihy Bratislava ilustračná SITA
ilustračná foto: SITA/ Avon

V bratislavskom V-klube pokrstili v utorok podvečer knihu Prvý a posledný pozostávajúcu z výberu diela slovenského textára a fotografa Romana Spišiaka.

Knihu uviedli do života hudobník a skladateľ Vašo Patejdl, Spišiakov brat Dušan a speváčka Beáta Dubasová, ktorej Spišiak napísal vyše 50 textov. „Ja mám najviac textov od Romana, za čo som veľmi šťastná, pretože tie pesničky žijú do dnešného dňa. Sú to moje veľké hity a som rada, že ich mám,“ poznamenala speváčka, ktorá knižku pokrstila Spišiakovou obľúbenou čokoládovou ryžou. „Ja si na Romana spomínam ako na svojho kamaráta, kolegu a veľmi dobrého textára. Pre nás skladateľov sú takíto textári tí najlepší, pretože on vedel vymyslieť slogan, ktorý som potom ja ako muzikant už len obkreslil, ako sa hovorí. Toto vie málo textárov, takže si ho pamätám ako človeka, s ktorým bola radosť robiť pesničky,“ podotkol Patejdl.

Na podujatí sa zúčastnili aj básnik a textár Ľuboš Zeman a fotograf Milan Reichmann, ktorí sa postarali o obsah publikácie, zástupca vydavateľstva Forza Music Július Kinček, ktoré knihu vydalo, a viacerí Spišiakovi priatelia a známi. O hudobný program večera sa postarala Dubasová, ktorá zaspievala piesne Za dverami mojej izby, O jedno sa bojím a Úschovňa pohľadov.

Publikáciu, ktorá vyšla spolu na 84 stranách, finančne podporila spoločnosť Slovgram. Výťažok z jej predaja poputuje na podporu detských domovov.

Roman Spišiak zomrel v roku 2016 vo veku 66 rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk