Na ktoré jazerá a kúpaliská sa ísť schladiť v Bratislavskom kraji? Pozor, vyhovujúca voda nie je všade

kúpanie, jazero
Foto: ilustračné, Gettyimages

Pozrite sa spolu s nami na výsledky posledných odberov z niekoľkých jazier a kúpalísk. Ako dopadli Slnečné jazerá v Senci či Zlaté Piesky?

Neznesiteľné horúčavy nás ťahajú k vode. Na výber je niekoľko umelých kúpalísk či prírodných vodných plôch. Ak však chcete mať istotu, že voda je vhodná na kúpanie, sledujte odporúčania hygienikov.

Kvalitu vodu hodnotili aj v 27. týždni, kedy odporúčali kúpanie vo vyše 60 prírodných a viac ako 150 umelých kúpaliskách po celom Slovensku.

Prírodné kúpaliská a vodné plochy

Ak v tomto zozname nenájdete vodnú plochu či kúpalisko, na ktoré sa chodíte kúpať pravidelne, neznamená to, že kvalita vody je nevyhovujúca. Hygienici plánujú odbery aj ďalší týždeň v nových lokalitách v kraji.

Zelenú na kúpanie dostali Zlaté Piesky aj Slnečné jazerá v Senci. Vyhovujúca kvalita vody je tiež na Kuchajde, v Ivanke pri Dunaji, vo Vajnorskom jazere, v Draždiaku, v Rusovciach Candell, v Čunove, na Veľkom Hlbokom jazere, v Nových Košariskách, v Malých Levároch a v Plaveckom Štvrtku.

Umelé kúpaliská

V prevádzke bolo počas 27. týždňa 10 umelých kúpalísk v kraji. O uvedenie priestorov letnej bazénovej časti do prevádzky požiadal prevádzkovateľ Aquathermal-u Senec.

Na prevádzku sa pripravovalo kúpalisko Zbojnička Rača Bratislava. Nedostatky v mikrobiologickej kvalite vody na kúpanie v Bratislavskom kraji zistené neboli. Z neďalekých miest zle dopadli napríklad vzorky v Aquatic Sphere Šamorín, kde bol zistený výskyt zelených rias na stenách detského bazéna.

Kúpanie v Bratislave

Ak bývate priamo v Bratislave a nechcete pre kúpanie cestovať, využite mestské letné kúpaliská. V Petržalke patrí k obľúbeným kúpaliskám Matadorka. V areáli sa nachádza plavecký bazén, bazén s toboganom a detský bazén. Dospelí zaplatia za vstup 8 eur, seniori 4,50 eur a deti do 15 rokov 4,50 eur. Kúpalisko je otvorené každý deň od 10.00 hod. do 19.00 hod.

V centre Ružinova sa nachádza kúpalisko Delfín. Má plavecký i detský bazén. Vstup pre deti do 18 rokov je 4,50 eur, pre dospelých stojí 5 eur. Seniori zaplatia 2,50 eur. Kúpalisko je otvorené denne od 9.00 hod. do 20.00 hod.

Na kúpalisku Tehelné pole trávia leto deti, starí rodičia s vnúčatami i rodiny s deťmi. Na kúpalisku sa môžete schladiť každý deň od 9.00 hod. do 20.00 hod. Vstup pre dospelého stojí 5 eur, pre deti do 18 rokov 4,50 eur. Seniori si musia pripraviť 2,50 eur.

Obľúbené kúpalisko Račanov je to v Rači. Svoje brány otvára denne od 10.00 hod. do 19.00 hod. Deti do 18 rokov platia 4 eurá, dospelí 4,50 eur a seniori 2,50 eur. Na osvieženie slúži plavecký bazén a malý detský bazén.

Obyvatelia Lamača, Karlovej Vsi, Devínskej Novej Vsi, Záhorskej Bystrice a Dúbravky môžu využiť letné kúpalisko Rosnička alebo Lamač. Na Rosničke sú k dispozícii plavecký bazén a detský bazén s toboganom. Celodenný lístok pre dospelú osobu stojí 6 eur, pre deti do 18 rokov 4,50 eur. Seniorom pri pokladniach účtujú 2,50 eur. Kúpalisko Lamač má rovnaký cenník ako kúpalisko Delfín. V Lamači sa môžete kúpať denne od 10.00 hod. do 20.00 hod. v plaveckom, rekreačnom a detskom bazéne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk