Na Kuchajde otvoria cez víkend Novomestské kultúrne a športové leto

Kuchajda
Foto: archív, SITA

Dvojdňový program podujatia odštartuje v piatok 23. júna o 9:00 športovým podujatím.

V amfiteátri na Kuchajde v Bratislave otvoria cez víkend Novomestské kultúrne a športové leto. Informuje o tom Branislav Oprala z komunikačného oddelenia Novomestského strediska kultúry. Dvojdňový program podujatia odštartuje v piatok 23. júna o 9:00 športovým podujatím organizovaným Slovenským olympijským a športovým výborom s názvom Olympijský deň. Žiaci, ktorí sa v priestoroch amfiteátru na Kuchajde zapoja do súťaží a aktivít, budú ocenení propagačnými predmetmi.

Moderovaný program bude v amfiteátri na Kuchajde pokračovať v sobotu 24. júna od 10:00 koncertom dychového orchestra. O 11:00 vystúpia žiaci tanečného a speváckeho odboru ZUŠ Hálkova. Dopoludňajší program uzavrie o 11:30 RC Kramárik s prezentáciou tanečného krúžku detí predškolského veku. Popoludní sa predstavia talenty z novomestských škôl, pre deti je pripravená letná Shakespearovská rozprávka aj hudobné vystúpenie.

Program bude pokračovať o 17:30 ukážkou tradičnej kultúry Bratislavskej vietnamskej komunity. O 17:50 vedenie mestskej časti privíta obyvateľov a návštevníkov Nového Mesta a pozve na javisko Slovenský Olympijsky športový výbor, ktorý prinesie pochodeň Olympijského ohňa. O podvečerný program sa od 18:00 postarajú hudobné vystúpenia, ohňová šou a od 20:30 tanečná zábava s DJ-om. Pre návštevníkov bude pripravený aj sprievodný program, street-food zóna a kolotoče.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk