Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Šafárikovo námestie, Univerzita Komenského
Foto: ilustračné, SITA
6. marca 2020 Aktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Na Lekárskej fakulte UK prerušili výučbu pre podozrenie na koronavírus u jedného zo študentov

Voľno by mali mať na Lekárskej fakulte UK do pondelka, kým sa nepreukáže, čo bolo príčinou príznakov daného študenta.

Lekárska fakulta Univerzity Komenského v Bratislave zaznamenala jeden prípad zahraničného študenta, ktorý prejavoval príznaky infekčného ochorenia. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa univerzity Lenka Miller.

Fakulta podľa nej preto okamžite privolala záchrannú službu a jej dekan Juraj Šteňo z preventívnych dôvodov nariadil prerušiť výučbu. Voľno by mali mať študenti a zamestnanci na Lekárskej fakulte UK do pondelka 9. marca do 12:00, kým sa nepreukáže, čo bolo príčinou príznakov daného študenta.

Vzhľadom na výskyt koronavírusu v ostatných krajinách berie Univerzita Komenského situáciu vážne, a preto pre istotu prijíma toto opatrenie s cieľom predísť aj najmenším pochybnostiam,“ uviedla Miller.

Zároveň informovala, že ešte v pondelok 2. marca sa na pôde univerzity konalo rokovanie pracovnej skupiny pre monitorovanie, vyhodnocovanie situácie a prijímanie opatrení v súvislosti s výskytom a šírením koronavírusu. Členmi pracovnej skupiny majú byť odborníci z oblasti medicíny, ako aj riaditelia oboch študentských domovov UK.

Na zlepšenie prevencie a ochranu zdravia prijala Univerzita Komenského viacero opatrení. V spoločných priestoroch, v sociálnych zariadeniach vrátane priestoru pred učebňami a na internátoch umiestnila dezinfekčné prostriedky, zvýšila mieru dezinfekcie priestorov a umiestnila informačné letáky o spôsoboch zníženia rizika nákazy,“ priblížila hovorkyňa UK s tým, že situáciu pozorne naďalej monitorujú.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X