Na Magio pláž sa tento rok dostanete aj propelerom

propeler, loď
ilustračné: SITA

Slnečné počasie si oddnes môžu ľudia užívať už aj na Magio pláži na Tyršovom nábreží. Pláž spustila svoju deviatu sezónu. Okrem tradičnej ponuky športu, zábavy či letného kina tento rok ponúka aj novinku. Na Magio pláž sa totiž po novom dá dostať cez Dunaj aj propelerom.

Ten bude premávať medzi Starým Mestom a Tyršovým nábrežím trikrát denne od stredy do nedele.

Magio pláž počas letných mesiacov ponúka rôzne workshopy, koncerty, cestovateľské večery či lekcie angličtiny. Od 14. júla do 20. augusta nebude chýbať ani letné kino Bažant Kinematograf. Detským návštevníkom sa budú venovať animátori a pripravené sú pre najmenších aj rôzne tematické programy.

Na svoje si prídu aj mamičky s bábätkami, pripravené je pre ne napríklad cvičenie s kočíkom. Na pláži je dosť miesta aj pre športovcov, ktorí tu nájdu dve ihriská na plážový volejbal a plážový tenis a jedno multifunkčné pieskové ihrisko. Nechýba ani crossfitová zóna s pravidelnými skupinovými cvičeniami, je tu aj možnosť zahrať si stolný tenis, minifutbal, petang či šípky. Športové náradie si môžu záujemcovia požičať priamo na pláži.

Magio pláž bude otvorená do 30. augusta, všetky aktivity i letné kino sú bezplatné. Pláž ponúka tri bary s kapacitou 500 miest na sedenie. Návštevníci tu nájdu aj ponuku zdravých jedál, čerstvé šťavy či ovocie. Opaľovať sa môžu ľudia na 200 ležadlách rozmiestnených po pláži a nudu možno zahnať aj knihou požičanou z plážovej knižnice.

Pláž má rozlohu 6 990 metrov štvorcových a použilo sa na ňu 2 000 ton piesku. Ani tento rok nechýba vodná lagúna s vodopádom a priestorom na sedenie. Pripravený je aj technický kútik, v ktorom ľudia nájdu napríklad novinky z oblasti telefónov či tabletov, zahrať sa tiež budú môcť na hernej konzole PlayStation 4. K dispozícii sú elektrické zástrčky či bezplatný internet.

Letnú pláž na petržalskej strane Dunaja pripravila spoločnosť Slovak Telekom spolu s hlavným mestom Bratislava. Kompletný program podujatí i aktuálne informácie o pláži sú na internetovej stránke www.magioplaz.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk