Na majstrovstvách sveta v karate sa predstaví viac ako 2800 pretekárov, po prvýkrát budú v Bratislave 

Karate pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Organizátorom akcie je SFKBU v spolupráci s hlavným mestom a BSK.

Na majstrovstvách sveta v karate organizácie WUKF v Bratislave sa predstaví viac ako 2800 pretekárov zo 60 krajín sveta. Hlavné mesto SR bude prvýkrát v histórii hostiteľom najlepších karatistov svetovej organizácie World Union of Karate-Do Federations (WUKF) a premiérovo návštevníci uvidia aj majstrovstvá sveta v kobudo, teda v boji so zbraňou. „Rozpočet podujatia je viac ako 200-tisíc eur, pričom príspevok mesta Bratislava a Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) je veľmi výrazný,“ uviedol prezident Slovenskej federácie karate a bojových umení (SFKBU) Daniel Baran.

Cieľom organizátora je, aby bol tento turnaj v Bratislave najlepším a najväčším turnajom v histórii WUKF. „Hlavné mesto, osobne pán primátor, pán námestník Káčer, ako aj predseda BSK pán Juraj Droba veľmi výrazne podporujú organizáciu majstrovstiev sveta. Očakávame, že privítame viac pretekárov, ako sa predstavilo v škótskom Dundee v roku 2018,“ uviedol Baran.

Na šampionáte sa predstaví aj takmer 200 slovenských karatistov. Pre návštevníkov je okrem jednotlivých súťaží pripravený aj otvárací ceremoniál s krátkym kultúrnym programom. K dispozícií sú denné vstupenky za 15 eur, permanentky v hodnote 35 eur, ako aj ďalšie zľavnené lístky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk