Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Night panorama of Bratislava city
Foto: ilustračné, Abdobe Stock
8. júna 2021 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Na mape nájdete miesta na asistované sčítanie, zostáva vám naň posledný týždeň

V prvej fáze online sčítania do konca marca sa v Bratislave sčítalo 86 percent obyvateľov.

Bratislava pripravila mapu miest na asistované sčítanie, zostáva naň posledný týždeň.

Asistované sčítanie v Bratislave začalo 3. mája a končí 13. júna. Ľudia, ktorí sa nesčítali online do konca marca, majú tak tento týždeň poslednú možnosť zrátať sa, čím pomôžu Bratislave získať financie na modernejšiu MHD, kvalitnejšie cesty, viac stromov či čistejšie verejné priestranstvá,“ informovala v tlačovej správe hovorkyňa magistrátu Katarína Rajčanová.

Dosčítavanie je určené pre seniorov resp. ľudí, ktorí sa nevedeli alebo nemohli zrátať v online sčítaní. „Táto forma je bezpečná, asistenti sú odborne aj technicky pripravení pomôcť,“ doplnila.

Online mapa s asistentmi

Hlavné mesto vytvorilo na základe verejne dostupných zdrojov mapu, kde môžu obyvatelia nájsť miesta na asistované sčítanie so stacionárnym asistentom.

V prípade záujmu je možné prísť na kontaktné miesto vyznačené na mape a sčítať sa priamo tam alebo sa zrátať s pomocou sčítacieho asistenta, ktorého je potrebné zavolať domov,“ vysvetlila hovorkyňa mesta.

Aj mestské časti vytvorili kontaktné miesta, kde je k dispozícii asistent, ktorý ľuďom pomôže sa sčítať. Všetky miesta sú zverejnené na tomto webe, bratislavské kontaktné miesta sú vyobrazené na mape na tejto adrese.

Mesto získa viac financií

V prvej fáze sa v Bratislave sčítalo 86 percent obyvateľov. „Pre Bratislavu je tohtoročné sčítanie veľmi dôležité, nakoľko má po 10 rokoch možnosť sčítať jej obyvateľov nanovo a získať spravodlivé financie, o ktoré bola ukrátená pri poslednom sčítaní v roku 2011,“ podotkla Rajčanová.

Bratislava môže tohtoročným sčítaním získať až 10 miliónov eur ročne, ktoré môžu byť použité na modernejšiu MHD, kvalitnejšie cesty, viac stromov či krajšie, dostupnejšie a čistejšie verejné priestranstvá.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X