Na MHD zastávke vo Vrakuni je "veselo", pravidelne sa na nej zabávajú bezdomovci

Bezdomovci Vrakuňa
Foto: Facebook/ Vrakuňa Bratislava, Milan Toth - koláž Bratislavadeň

Stretávanie bezdomovcov a vraj aj miestnych ľudí na MHD zastávke Dudvážska je domácim obyvateľom nepríjemné.

MHD zastávka je miesto, ktoré by malo prioritne slúžiť na čakanie pre cestujúcich. Na jednej zo zastávok vo Vrakuni ľudia taktiež čakajú, ale zrejme na ďalšieho člena „partie“.

Pravidelne sa na nej totiž objavuje skupinka bezdomovcov, ktorej súčasťou majú byť aj domáci obyvatelia. Zabávajú sa a neraz ich okoloidúci vidia s pohárikom alkoholu v ruke. Na svojom obľúbenom mieste nechýbala skupinka ani počas sviatkov.

Niekde sa musia stretávať

V diskusii Vrakunčania uvádzajú, že celá situácia im je nepríjemná. „Denne to zažívam. Keď idem do Tesca, musím ísť okolo tejto zastávky, inú možnosť nemám. Neviem, kto tento problém vyrieši,“ uviedla pani Olina. Tvrdí, že nemôžu odstrániť lavičky, na ktorých skupinka sedáva, pretože by si nemali kde sadnúť tehotné ženy a seniori.

„Dom kultúry zavretý, krčmy zavreté, niekde sa musia stretávať,“ myslí si pán Jaroslav. Pani Karolína pripojila negatívnu skúsenosť, keď žena zo skupinky hádzala sklenené a prázdne fľaše z alkoholu na cestu.

Stanovisko bratislavského magistrátu

Podnetov na MHD zastávku Dudvážska v smere do mesta sa kopí. Pani Zuzana zisťovala na bratislavskom magistráte, ako sa k situácii postavili a odpovede zverejnila na sociálnej sieti.

Bratislavský magistrát uviedol, že problematiku eviduje mestský terénny tím, ktorý oslovil mestskú políciu. „Na všetky podnety od občanov týkajúce sa danej lokality reagujú vyslaním hliadky a lokalitu navštevujú kontrolne v rôznych nepravidelných intervaloch,“ píše sa v stanovisku.

Riaditeľ sekcie Sergej Kára dodal, že zo sociálneho hľadiska je vylúčenie určitej skupiny ľudí z verejného priestoru odstránením lavičky nesystematické riešenie problému. Ako možné riešenie navrhol osadiť lavičky a smetné koše v okolí zastávky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk