Na Mlynské Nivy sa vrátili všetky linky mestskej hromadnej dopravy

Otvorenie mlynské nivy
Foto: archívne, bratislava.sk

Dopravný podnik Bratislava (DPB) obnovuje aj priame spojenie autobusovej stanice a Medickej záhrady s Hodžovým námestím.

Na bratislavské Mlynské Nivy sa vrátili všetky linky mestskej hromadnej dopravy (MHD). Na sociálnej sieti o tom informuje Dopravný podnik Bratislava (DPB).

Od nedele 13. decembra vraciame k autobusovej stanici všetky linky, ktoré tu pôvodne premávali pred rekonštrukciou. Výsledkom bude oveľa vyššia kapacita MHD na Mlynské Nivy a obnovujeme aj priame spojenie autobusovej stanice a Medickej záhrady s Hodžovým námestím,“ uviedol dopravný podnik. Zmeny sa dotkli liniek 212, 208, 205 a N72.

Premávka liniek

Linka 212 od nedele premáva po trase Cintorín Vrakuňa – Prievozská – Autobusová stanica – Medická záhrada – Hodžovo námestie – Pod stanicou – Kramáre – Červený most.

Linka 208 po trase Mliekarenská – Prievozská – Svätoplukova – Karadžičova – Hodžovo námestie – Šulekova.

Linka 205 už nebude zachádzať na zastávku Špitálska pri Medickej záhrade. Namiesto nej zastávku obslúži linka 212, ktorá jazdí častejšie a v oboch smeroch,“ vysvetlil DPB.

Linka N72 premáva po trase Dolné hony – Prievozská – Autobusová stanica – Medická záhrada – Hodžovo námestie.

Autobusy aj trolejbusy

Ulica Mlynské Nivy sa po rekonštrukcii znova otvorila pre MHD 16. novembra, zmeny sa dotkli autobusových aj trolejbusových liniek.

Linky 21, 25, 50, 70, 88, 202 a 210 premávajú po pôvodných trasách, zrušila sa obchádzka po Páričkovej ulici.

Linky 21, 25 a 88 začínajú jazdu pred budovou autobusovej stanice. Linky 208, 212 a N72 premávali počas prvého mesiaca po výlukových trasách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk