Na Mlynských nivách plánujú ďalšiu výstavbu, polyfunkčná zóna Mlynárka má vyjsť približne 150 miliónov eur

Polyfunkcna zona mlynarka mlynske nivy eia.jpg

Predpokladaný začiatok výstavby je štvrtý kvartál roku 2025, ukončenie v treťom kvartáli roku 2030.

V Ružinove plánujú vybudovať polyfunkčnú zónu za približne 150 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA spoločnosťou YIT Slovakia.

Účelom navrhovanej činnosti je v zmysle zámeru vybudovanie prvej etapy novej polyfunkčnej zóny Mlynárka pre širšie vrstvy obyvateľstva. Realizácia podľa navrhovateľa prinesie funkčné dotvorenie východnej časti územia Mlynských nív, ktoré bude obsahovať viacero funkcií v rámci občianskej vybavenosti, ako aj funkciu bývania.

Navrhovaná činnosť bude umiestnená na ploche s rozlohou viac ako 37-tisíc metrov štvorcových. „Na tejto ploche budú umiestnené polyfunkčné objekty a objekt administratívy so súvisiacou dopravnou a technickou infraštruktúrou a plochami zelene,“ konštatuje navrhovateľ.

Projekt má priniesť život na pozemok bývalej panelárne formou udržateľných riešení, typickou mestskou blokovou štruktúrou, občianskou vybavenosťou a verejnými priestormi vrátane centrálneho prírodného parku. Predpokladaný začiatok výstavby je štvrtý kvartál roku 2025, ukončenie v treťom kvartáli roku 2030.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk