Na Muchovom námestí vyrastajú nájomné byty, stavebný ruch doplní plánovaný výrub stromov

Petrzalka vystavba muchovo namestie zelen vyrub.jpg

Na mieste bývalej chátrajúcej budovy pribudne bytový dom so 103 nájomnými bytmi.

Na Muchovom námestí v Petržalke plánujú počas najbližších dní výrub stromov. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, nevyhnutný výrub drevín sa uskutoční v súvislosti s plánovanou výstavbou nájomných bytov a potrvá dňa do 28. februára. Na mieste bývalej chátrajúcej budovy pribudne v gescii mestskej spoločnosti Metro Bratislava bytový dom so 103 nájomnými bytmi.

Právoplatný súhlas mestskej časti s výrubom zahŕňa predovšetkým výrub dvoch topoľov kanadských pri predajni Billa na Muchovom námestí. „Ďalšie dreviny sú vrastené do oplotenia v areáli Metro Bratislava a musia byť takisto odstránené,“ vysvetlila samospráva. Ako dodala, vyrúbané dreviny zhotoviteľ nahradí plánovanou výsadbou v rámci sadových úprav v okolí stavby nájomných bytov.

Na Muchovom námestí postavia osempodlažný bytový dom s aktívnym parterom. Z celkového počtu 103 bytov bude 52 bytov určených pre verejných zamestnancov a 51 pre obyvateľov reštitučných bytov ako náhradné nájomné bývanie. Pribudne tu aj verejný park s výmerou viac ako tritisíc metrov štvorcových, a tiež komunitné centrum. Bytový dom by mal stáť v druhej polovici roku 2024.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk