Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nove lido einsteinova.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: magazin.novelido.sk

Na nábreží Dunaja v Petržalke plánujú postaviť novú štvrť Nové Lido

Súčasťou projektu je aj výstavba nového mosta pre peších.

Na nábreží v bratislavskej mestskej časti Petržalka medzi mostom Apollo, mostom SNP a Starým mostom plánuje developer J&T Real Estate (JTRE) postaviť novú mestskú štvrť, ktorá sa má volať Nové Lido.

Nové Lido bude predstavovať naplnenie dlhodobého plánu hlavného mesta Bratislavy vybudovať novú časť celomestského centra medzi tromi mostami. Zároveň prinesie rozšírenie centra Bratislavy aj na pravý breh Dunaja. V úzkej spolupráci s mestom bola na projekt vypracovaná urbanistická štúdia,“ uviedla pre agentúru SITA spoločnosť JTRE.

Verejné priestory

Projekt novej štvrte počíta s vytvorením systému verejných priestorov, súčasťou majú byť aj nábrežný park s mestskou plážou, centrálny park a office park.

Čo sa týka dopravy a mobility, dôležitou súčasťou Nového Lida je pešia dostupnosť všetkých potrieb denného života, napojenie na existujúce a plánované cyklotrasy. Zámerom je aj priviesť električku, nosný dopravný systém Bratislavy, do centrálneho územia Nového Lida,“ uviedol developer.

Zvýšená pozornosť

Súčasťou projektu je aj navrhovaný peší most, ktorý má spájať hlavné verejné priestory Nového Lida so súčasnými námestím M. R. Štefánika v zóne Eurovea City na ľavom brehu Dunaja.

Dátum začatia výstavby projektu je zatiaľ neznámy. „Urbanistická štúdia je prerokovaná v odborných kruhoch, ako aj verejne čoho výsledkom boli súhlasné stanoviská mestskej časti Petržalka a magistrátu. Táto urbanistická štúdia je podkladom na aktualizáciu územného plánu hlavného mesta a tiež zóny. Prerokovanie aktualizácie územných plánov je plne v kompetencii hlavného mesta. Predpokladáme, že vzhľadom na význam lokality, ktorá bude súčasťou centra mesta na pravom brehu Dunaja, budú aj orgány samosprávy venovať zvýšenú pozornosť navrhovanej aktualizácii, čo urýchli následne konkrétnu prípravu projektu,“ dodal developer.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X