Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Eurovea2.jpg
J&T Real Estate

Na nábreží plánuje J&T Real Estate novú štvrť – Eurovea City

Nová mestská štvrť Eurovea City na nábreží Dunaja vznikne prepojením viacerých projektov. Okrem existujúcich Panorama City, Eurovea, Tower 115 do nej po dokončení budú patriť projekt Eurovea 2 aj administratívne budovy Panorama Business. Informoval o tom portál etrend.sk.

Vzniku novej štvrte bude predchádzať viacero úkonov. Základom je rozšírenie súčasnej Eurovey o nové obchodné priestory, kancelárie a byty, fáza by mala byť dokončená do roku 2021. Nasledovať budú menšie projekty, potrebné bude rozšírenie nábrežnej promenády, parkov, vzniknú aj nové verejné športoviská. Prvé návrhy verejných priestorov by mali byť známe na jeseň tohto roka. Stavebné práce by sa mali začať koncom roka 2018, respektíve začiatkom roka 2019.

Po dokončení a prepojení všetkých projektov bude mať administratíva v Eurovea City okolo 285 000 metrov štvorcových, obchodné prevádzky a kongresové priestory zaberú plochu 95 000 metrov štvorcových a bytov má byť 1 470. V novej štvrti má byť v budúcnosti približne 3 000 rezidentov a 40 000 pracujúcich.

Kongresové centrum či električka

Nová štvrť sa bude pýšiť 168 metrov vysoká obytná budova, nebude chýbať plánovaná električka a ani kongresové centrum pre 1 500 až 2 500 účastníkov. Návrh verejných priestorov v zóne zverila developerská spoločnosť J&T Real Estate španielska krajinná architektka Beth Galí. Mesto je podľa nej živý organizmus, ktorý sa neustále mení a vyvíja, čomu treba prispôsobiť aj verejné priestory. Mali by byť navrhnuté tak, aby sa dali využiť rôznymi spôsobmi. Chce prepojiť mesto s Dunajom a nájsť rovnováhu automobilovej dopravy s verejnou a peším pohybom.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X