Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dom_albrechtovcov.jpg
ilustračné foto: www.albrechtforum.eu
19. júna 2018 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Na nádvorí Domu Albrechtovcov zaznie historická opera

Jedno z historických centier hudby Bratislavy, Dom Albrechtovcov ožije tento týždeň operou. Nádvorie domu na Kapitulskej 1, v ktorom v minulosti bývala rodina jedného z významných skladateľov Slovenska 20. storočia Alexandra Albrechta, v piatok 22. júna o 19.30 hod. rozozvučia tóny opery nemecko-talianského hudobného skladateľa 18. storočia Johanna Adolfa Hasseho.

Dve reprízy pilotného projektu pod názvom Opera aeterna I sú na programe v sobotu 23. júna a v nedeľu 24. júna. Na operné večery je dobrovoľné vstupné, ktoré pôjdu na obnovu Domu Albrechtovcov.

Publikum čaká scénické predstavenie Hasseho opery Marc´Antonio e Cleopatra, Serenata á due voci (Drama per Musica) pre soprán, alt, sláčikový orchester a basso continuo (1725) na libretto Francesca Ricciardiho.

Publikum si dielo vypočuje v interpretácii súboru Musica aeterna a pod taktovkou umeleckého vedúceho Petra Zajíčka. Cleopatru stvárni sopranistka Martina Masaryková a Marca Antonia altistka Jarmila Balážová. Režisérom predstavenia je Tomáš Surý, scénu a kostýmy vytvorili Anna Revická a Tomáš Surý a ozvučenie a osvetlenie má na starosti Vladimír Slaninka. Predstavenia sú súčasťou programu Bratislavských korunovačných dní 2018. Hlavným usporiadateľmi sú občianske združenia Musica aeterna a Albrecht forum. V prípade nepriaznivého počasia pozývajú organizátori do neďalekej koncertnej sály Klarisky.

Ako ďalej informovali organizátori, snahou Musica aeterna je každoročne usporiadať na nádvorí Domu Albrechtovcov komorné operné produkcie a oživiť tak kultúrny život mesta. Zároveň chcú propagovať komornú operu ako žáner historickej hudby, ktorý ponúka mnoho zaujímavých titulov, a to aj od autorov, čo v minulosti tvorili a žili v Prešporku, dnešnej Bratislave. Zámerom predstavení je aj získať z dobrovoľného vstupného, prípadne z ďalšej podpory peniaze na ukončenie obnovy domu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X