Na Námestí hraničiarov v Petržalke opäť pracujú

SITA

Po zimnej prestávke opäť začali s prácami na Námestí hraničiarov v bratislavskej mestskej časti Petržalka. Stavebné práce na konci minulého roka prerušili pre nevhodné počasie.

„V súčasnosti klimatické podmienky vyhovujú a dodávateľská firma opäť začala s prácami. Pripravili mestský mobiliár na osadenie,“ povedala petržalská hovorkyňa Michaela Platznerová s tým, že dokončenie námestia závisí od priaznivého počasia.

„Dôvodom prerušenia prác boli nevhodné klimatické podmienky pre betónovanie povrchov chodníkov, kde je nevyhnutné, aby teplota okolitého prostredia počas 24 hodín neklesla pod päť stupňov Celzia,“ uviedla v zime Platznerová. Kým boli podmienky priaznivé, dodávateľ stihol väčšiu časť prác. Zo všetkých chodníkov odstránili pracovníci povrchy a vytvorili novú sieť komunikácií, vybudovali nové prvky, na ktorých vysadia novú zeleň. „Práce zahŕňali aj vykopanie studne, ktorá bude slúžiť na zabezpečenie vody pre závlahový systém. Záhradníci v novembri a v decembri stihli vysadiť na časť námestia nové trvalky a stromy, urobili aj niektoré zemné úpravy,“ zhrnula Platznerová.

Petržalka získala na rekonštrukciu Námestia hraničiarov z Nórskeho finančného mechanizmu 172-tisíc eur, náklady budú 220-tisíc eur. V parku pribudnú lavičky a osadia tu nové odpadkové koše.

Samospráva v roku 2012 zrekonštruovala Vlastenecké námestie a o rok neskôr námestie v Ovsišti. Opravy všetkých troch predstavujú investíciu viac ako pol milióna eur. Z vlastného rozpočtu dala mestská časť takmer 200-tisíc eur, ostatné prostriedky sa jej podarilo získať z rôznych fondov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk