Na nové multifunkčné ihrisko sa môžu tešiť obyvatelia Rače

Detské ihrisko
Detské ihrisko na Hubeného ulici. Foto: RH

V týchto dňoch sa na Hubeného ulici v mestskej časti Rača buduje nové multifunkčné ihrisko pre deti a dospelých. Toto zábavné, športové a oddychové miesto by malo byť obyvateľom dostupné už v lete budúceho roka.

Trávnatá plocha na Hubeného ulici v blízkosti zdravotného centra bola dlhé roky odpudzujúcim miestom. Okrem neporiadku sa tam nachádzalo niekoľko drevených lavičiek, ktoré boli akýmsi útočiskom pre ľudí bez domova. Tí si tam postupne zvykli skracovať dlhé dni posedávaním, čo okoloidúce deti a dospelých doslova odpudzovalo.

Detské ihrisko
Detské ihrisko na Hubeného ulici, Foto: RH

Práce sa začali

Dnes je to však inak a na tomto mieste v Rači vyrastá nové multifunkčné ihrisko nielen pre deti, ale aj dospelých. V týchto dňoch začal dodávateľ prác s prvou etapou výstavby ihriska. V tej prvej prebehne celková úprava plochy, doplnenie oplotenia a postupné dopĺňanie rôznych hracích prvkov, ktoré sú bežné pre multifunkčné ihriská.

Deti sa môžu tešiť na mnoho zábavy, o ktorú sa postará reťazová hojdačka v tvare bocianieho hniezda, veža so šmýkačkou, šesťhranná preliezka, rebrík s lezeckou stenou, obľúbené pieskovisko a mnoho ďalších prvkov. Nie len deti, ale aj dospelý budú mať určite radosť zo športových prvkov pre bicyklovanie, behanie a posilňovanie rôznych partií tela. Súčasťou ihriska bude tiež vybavenie pre kolektívne športy ako petang či stolný tenis. Na ihrisku bude tiež vybudovaná pitná fontánka so šachtou pre zábavný rozprašovač a v závere prvej etapy sa pripravia inžinierske siete pre kontajnerové domčeky a pribudne aj päť vysadených stromov.

Detské ihrisko
Detské ihrisko na Hubeného ulici, Foto: RH

V druhej etape výstavby na pripravené inžinierske siete napoja dva kontajnery. Jeden z nich bude určený pre skladové priestory a drobný predaj pochutín, no a ďalší bude obsahovať toalety. Celý areál vrátane vstupu a toaliet bude plne bezbariérový a osvetlený. Cena za vybudovanie ihriska sa odhaduje na viac ako 200-tisíc eur. Stavebné práce potrvajú približne šesť mesiacov a prvých návštevníkov toto ihrisko privíta už v lete budúceho roka.

Detské ihrisko
Detské ihrisko na Hubeného ulici. Foto: RH

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom