Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ocenenie samuela zocha
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
BSK
6. októbra 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na ocenenie Samuela Zocha, prvého bratislavského župana, prišlo 23 návrhov

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) odmení obyvateľov kraja, ktorí sa svojou prácou zaslúžili o rozvoj regiónu alebo významne prezentovali kraj doma i v zahraničí.

Na Úrad Bratislavského samosprávneho kraja tento rok doručili 23 návrhov na udelenie ocenení Samuela Zocha. Ocenenie laureátom odovzdajú v divadle Aréna v Bratislave 3. decembra.

„Výročnou cenou Samuela Zocha, Pamätným listom predsedu BSK a Čestným občianstvom BSK odmeníme obyvateľov kraja, ktorí sa svojou prácou zaslúžili o rozvoj regiónu, život jeho občanov, alebo významne prezentovali Bratislavský samosprávny kraj doma i v zahraničí,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo. Výročná cena Samuela Zocha je najvyšším ocenením Bratislavského samosprávneho kraja, udeľujú ju od roku 2002.

Návrhy na ocenenie môžu podávať predseda, podpredsedovia, poslanci, komisie zastupiteľstva BSK, obyvatelia Bratislavského samosprávneho kraja samostatne alebo prostredníctvom občianskych združení a organizácií. Návrhy posúdi a odporučí výberová komisia, ktorú pre tento účel vymenuje predseda BSK z poslancov Bratislavského samosprávneho kraja a iných osobností. Výročnú cenu Samuela Zocha vyjadruje plaketa s nápisom Samuel Zoch a jeho portrétom.

Samuel Zoch sa narodil v roku 1882 v Cerove. Pôsobil ako evanjelický farár a biskup. Po roku 1918 sa stal prvým bratislavským županom, známy je ako autor Martinskej deklarácie, prijatej 30. októbra 1918 v Martine. Od roku 1925 pôsobil ako poslanec Národného zhromaždenia. Svojou všestrannou iniciatívou a túžbou pomáhať ostatným sa zaslúžil o rozvoj modranskej keramickej dielne založením účastinnej spoločnosti Slovenská keramika. Zomrel v roku 1928.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X