Na Pankúchovej by mala už čoskoro vyrásť multifunkčná športová hala za viac ako 2,5 milióna eur

Multifunkčná športová hala pankuchova
Foto: petrzalka.sk

Hrubá stavba multifunkčnej haly na Pankúchovej ulici by mohla stáť už do konca tohto roka.

Petržalka bude mať novú multifunkčnú športovú halu na Pankúchovej ulici za viac ako 2,5 milióna eur. Rozhodli o tom miestni poslanci na tohtotýždňovom zastupiteľstve. Ako informuje hovorkyňa Petržalky Mária Halašková, hrubá stavba by mohla stáť už do konca tohto roka.

Čo sa týka lokality budúcej stavby, poslanci mali na výber dve alternatívy v rámci areálu základnej školy, ktorý vlastní mestská časť. Halu postavia buď na pôvodne plánovanej nevyužívanej a zanedbanej spevnenej ploche, alebo na časti existujúceho futbalového ihriska FC Petržalka.

Umiestnenie haly

Prijatím uznesenia poslanci splnomocnili starostu Jána Hrčku, aby o finálnom umiestnení haly rozhodol podľa vlastného uváženia. Pri rozhodovaní zohľadnia aj podmienky projektu Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI), ktoré mestskej časti na novú halu ešte v decembri poslalo 1,2 milióna eur.

Starosta viackrát avizoval, že z dlhodobého hľadiska by bolo pre Petržalku lepším krokom staviť na druhú variantu, teda postaviť halu na zelenej ploche futbalového ihriska. „Som jednoznačne za variant B, ktorý si vyžiada viacero nútených investícií aj komplikácií, no vo finále nám postavenie haly v tejto lokalite prinesie oveľa viac výhod,” vysvetlil.

Ak sa podarí vybaviť potrebné povolenia, rozhodne pre túto alternatívu. „V najbližších dňoch vyhlásime verejné obstarávanie na zhotoviteľa, od ktorého sa bude odvíjať harmonogram prác. Ich odhadovaný začiatok je v polovici leta,” dodal.

Rozličné športové odvetvia

Multifunkčná športová hala by mala slúžiť širokej verejnosti, ale tiež viacerým profesionálnym klubom z rozličných športových odvetví. Zázemie poskytne pre hádzanú, futsal, nohejbal, basketbal, volejbal, bedminton, florbal, tenis či stolný tenis.

S kapacitou stáleho hľadiska okolo 250 ľudí a možnosťou dočasného rozšírenia na niekoľko tisíc bude tiež miestom pre spoločenské a kultúrne podujatia pod krytou strechou,“ spresnila Halašková s tým, že jej ideálna poloha v tesnej blízkosti troch škôl zároveň zabezpečí rýchly presun žiakov a študentov do priestorov haly.

Celkové náklady

Celkové náklady na výstavbu by sa mali pohybovať na úrovni 2,5 milióna eur a necelú polovicu by mala pokryť účelová dotácia od MIRRI. „Zvyšné prostriedky plánuje zabezpečiť mestská časť zo svojho rozpočtu – 500-tisíc eur z rezervného fondu a ďalších 800-tisíc eur cez úver,“ poznamenala Halašková.

Na zasadnutí okrem financovania poslanci schválili aj starostov návrh na založenie novej firmy Petržalská výstavba, primárne za účelom výstavby športovej haly. Za jej konateľa vymenovali Petra Slováka, ktorý je tiež zástupcom prednostu miestneho úradu zodpovedným za údržbu mestskej časti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk