Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovisko
Foto: ilustračné, petrzalka.sk
27. mája 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Na parkovisku na Röntgenovej ulici sa môže parkovať len so súhlasom Petržalky

Na nedávno vybudovanom parkovisku na Röntgenovej ulici v Petržalke budú môcť obyvatelia zaparkovať svoje autá len so súhlasom mestskej časti.

Systém regulovaného parkovania platí na tomto parkovisku od 17. mája. Upozornila na to Petržalka na svojej webovej stránke. Súhlas môžu obyvatelia získať vyplnením a zaslaním, prípadne osobným doručením žiadosti o vydanie súhlasu k parkovaniu na regulovanom parkovisku, ktorý je dostupný na webovej stránke Petržalky.

Žiadateľ musí mať trvalý pobyt v lokalite Röntgenovej ulice, byť vlastníkom alebo držiteľom osobného motorového vozidla alebo nákladného vozidla do dĺžky vozidla 5 m, pričom je potrebná úplná fotokópia osvedčenia o evidencii motorového vozidla. Žiadateľ taktiež môže byť užívateľ osobného motorového vozidla alebo nákladného vozidla do dĺžky vozidla 5 metrov a okrem úplnej fotokópie osvedčenia o evidencii vozidla musí priložiť zmluvu alebo čestné vyhlásenie o zverení motorového vozidla k jeho užívaniu na súkromné účely. Ostatní návštevníci môžu na parkovisku parkovať maximálne štyri hodiny a potom musia parkovisko opustiť.

Parkovisko s plochou 1 840 m2 má kapacitu 76 parkovacích miest, z toho 4 miesta sú pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie. Stavebníkom bola mestská časť, do prevádzky ho uviedli 7. marca. V rámci prác vybudovali aj príjazdovú cestu na parkovisko, kanalizáciu, osvetlenie a v ostrovčekoch medzi parkovacími miestami vysadili jasene.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X