Na parkovisku v Petržalke sú nové betónové schody

Schody
ilustračné: pixabay.com

Táto nová stavba nahradila drevené schody na kovovej konštrukcii, ktoré boli na tomto mieste dlhší čas.

Na parkovisku medzi Bosákovou a Mlynarovičovou ulicou v bratislavskej Petržalke sú nové betónové schody s prepojením na existujúce chodníky. Táto nová stavba nahradila drevené schody na kovovej konštrukcii, ktoré boli na tomto mieste dlhší čas. Hlavné mesto SR Bratislava však po novom nahradilo drevené schody betónovými. Okrem nich je na tomto mieste aj bezbariérová šikmá plošina pre chodcov a vozičkárov. Pôvodné schodisko pozostávalo z kovovej konštrukcie s drevenou výplňou na existujúcom parkovisku a podľa mesta nebola možná jeho obnova. „Ako technicky vhodné riešenie bola navrhnutá železobetónová konštrukcia s rampou pre imobilných a s bezpečnostným zábradlím,“ uvádza bratislavský magistrát.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer, zmluvu na zabezpečenie diela, schodiska na Mlynarovičovej ulici, vysúťažili verejným obstarávaním. Bolo to formou tzv. žltého FIDICu, teda naprojektuj a vybuduj, v celkovej hodnote takmer 24-tisíc eur bez DPH. Dodávateľ však podľa magistrátu prijal opatrenia a cena za vybudovanie schodiska bude nižšia. Celková cena za dielo tak bude pod 10-tisíc eur. Ako uvádza mesto, cena je nižšia napríklad aj pre menej práce, ktoré na tomto mieste robili. Na začiatku totiž uvažovali, že budú meniť aj kanalizáciu, nakoniec však tieto práce nerobili.

Gestorom tohto projektu zo strany hlavného mesta je Generálny investor Bratislavy (GIB). Zriadilo ho mestské zastupiteľstvo SR Bratislavy 1. januára 1991 a je nástupníckou organizáciou po Výstavbe hlavného mesta Bratislavy. Postavenie Generálneho investora Bratislavy v poňatí investičného procesu na území hlavného mesta Bratislavy má svoje miesto pri výkone investorskej a inžinierskej činnosti. Hlavný dôraz kladie napríklad na zabezpečovanie prípravy budúcich stavieb alebo zabezpečenie financovania stavieb v meste.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk