Na pešej zóne Starého Mesta bude dohliadať na bezpečnosť chodcov viac hliadok mestskej polície

hrad, električka, Kapucínsky kláštor
ilustračné: depositphotos.com

Mestskí policajti sa budú zameriavať na účastníkov cestnej premávky, ktorí by mohli chodcov ohrozovať. Budú dohliadať najmä na tých, ktorí jazdia na samovyvažovacom vozidle typu Segway.

Takýto prepravný prostriedok môže viesť len osoba staršia ako 15 rokov, ktorá je povinná mať na hlave prilbu a počas jazdy za zníženej viditeľnosti musí mať na sebe reflexné prvky. Vodiči takýchto vozidiel smú jazdiť len jednotlivo za sebou a nesmú prekročiť rýchlosť chôdze.

Mestská polícia bude tiež kontrolovať, či chodcov v pešej zóne neohrozujú cyklisti alebo osoby na korčuliach, kolobežke, skateboarde a pod. Tieto osoby sú povinné dbať na zvýšenú ohľaduplnosť voči chodcom, ktorých nesmú ohroziť ani obmedziť. V prípade potreby sú povinní z dopravného prostriedku zosadnúť.

Na okrskovej stanici Staré Mesto pôsobí v súčasnosti 62 príslušníkov mestskej polície. Zefektívnením práce sa podarilo vyčleniť 14 policajtov, ktorí pôsobia výlučne v peších hliadkach. V priemere tak je denne o dve pešie hliadky a v noci o jednu pešiu hliadku viac.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk