Na petržalskom brehu Dunaja má vyrásť nové Národné kultúrne a kongresové centrum

Eurovea congress tower res.jpg
Foto: JTRE

Developer JTRE sa chce predstaveným zámerom uchádzať o avizovanú štátnu dotáciu.

V Bratislave na petržalskom brehu Dunaja má vyrásť nové Národné kultúrne a kongresové centrum (NKKC). Developerská spoločnosť J&T Real Estate (JTRE) predstavila projekt Nové Lido, ktorého súčasťou je aj kultúrne a kongresové centrum.

JTRE sa chce predstaveným zámerom uchádzať o avizovanú štátnu dotáciu. Po vybudovaní NKKC počíta s odovzdaním objektu do rúk štátu,“ uvádza developer s tým, že v prípade záujmu môže projekt prevádzkovať bez požiadavky na ďalšiu finančnú participáciu štátu.

Zámer počíta tiež s vybudovaním promenádneho mosta, ktorí spojí oba brehy Dunaja, či prístavu osobnej rekreačnej lodnej dopravy.

V rámci štvrte

Vybudovanie nového NKKC s podporou štátu vníma JTRE ako jednu z najvýznamnejších stavieb súčasnosti. Hlavné námestie budúcej štvrte Nové Lido priamo oproti Slovenskému národnému divadlu vidí ako ideálne miesto pre takéto významné spoločenské zariadenie,“ uvádza developer.

Urbanistická štúdia počíta s vybudovaním významnej spoločenskej stavby na mieste, kde sa stretáva hlavné námestie s centrálnym parkom štvrte.

Vybudovanie plánovaného promenádneho mosta medzi Mostom Apollo a Starým mostom spojí námestia nových mestských štvrtí Eurovea City a Nové Lido, a prepojí tak mesto na oboch brehoch Dunaja vizuálne aj prevádzkovo,“ doplnil.

Unikátny priestor

Koncept kultúrneho a kongresového centra v Novom Lide vytvoril slovenský ateliér Compass vedený Jurajom Benetinom. Autori návrhu chcú priniesť do centra Bratislavy aj unikátny strešný priestor s amfiteátrom.

Zámer centra bol pripravený v spolupráci s domácimi a zahraničnými profesionálmi v oblasti organizácie a prevádzky kongresov a promotérmi kultúrnych akcií,“ uvádza developer a dodáva, že veľká sála má mať kapacitu až päťtisíc stojacich a sediacich divákov na koncerte, tritisíc sediacich návštevníkov kongresu, konferencie alebo koncertu klasickej hudby.

Môže byť rozdelená na dve, tri až štyri samostatné sály pre podujatia od 500 do 1 500 účastníkov. K dispozícii budú aj ďalšie dve sály pre maximálne 200 a 500 návštevníkov a viaceré seminárne miestnosti,“ doplnil developer.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom