Na Petržalskom korze vzniklo nové street workoutové ihrisko, je určené širokej verejnosti

Ihrisko petrzalske korzo.jpg
Foto: Matúš Bednarič, Petržalka

Nové street workoutové ihrisko vybudovali v jednej z najfrekventovanejších lokalít Petržalky.

Nápad na miesto ihriska vzišiel zo vzájomnej komunikácie MČ Petržalka s iniciátorom projektu Jozefom Pukalovičom. Ihrisko sa nachádza v lokalite Petržalského korza. Mestská časť tieto prvky dostala a osadila.

Ľudia z okolia majú záujem o takýto druh ihrísk, čo potvrdila aj ich zvedavosť pri výstavbe práve tohto. „Už pri budovaní ihriska sa niektorí obyvatelia pozastavili, že ide o výborný nápad a boli by radi, keby sa rozšírilo a bolo by z neho väčšie ihrisko. To nás iba utvrdilo v tom, že išlo o dobrú voľbu osadiť ho práve tu, na Petržalskom korze,“ konštatoval starosta Ján Hrčka.

Som veľmi rada, že sa nám podarilo pre Petržalčanov pripraviť a otvoriť ďalšie street workoutové ihrisko – športovisko. Verím, že sa bude tešiť rovnako veľkému záujmu ako tie ostatné. Cieľom budovania týchto ihrísk/športovísk je najmä podpora športu a pohybových aktivít Petržalčanov. Budem rada, ak sa aj novootvorené športovisko na Daliborovom námestí bude tešiť obľube zo strany detí, mládeže, dospelých, ale i aktívnych seniorov,“ uviedla vicestarostka Lýdia Ovečková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk