Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zs tupolevova maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
9. februára 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Na petržalských základných školách pribudli ďalší asistenti učiteľov

Petržalka vo svojich základných školách už roky integruje žiakov so zdravotným znevýhodnením (poruchy správania a učenia, Aspergerov syndróm a pod.). V tomto školskom roku je takýchto žiakov 199. Vo viacerých prípadoch však túto integráciu musí podporiť aj asistent učiteľa.

Preto Petržalka aj minulý rok požiadala ministerstvo školstva o pridelenie financií pre týchto asistentov. Rok predtým bola úspešná v troch prípadoch, kedy dostala peniaze pre asistentov žiakov v ZŠ Prokofievova. Vlani žiadala finančné prostriedky pre 20 asistentov učiteľov, čo je zodpovedajúci počet k počtu žiakov so zdravotným znevýhodnením, ktorí navštevujú petržalské základné školy. No, ministerstvo petržalské požiadavky splnilo len na 45 % a na tento školský rok vyčlenilo peniaze pre 9 asistentov učiteľa.

Rozhodne to však neznamená, že ostatní žiaci, ktorí pomoc asistentov potrebujú, sa nebudú môcť naďalej v petržalských školách vzdelávať. V tomto školskom roku pribudli štyria odborní zamestnanci, ktorí budú funkciu asistenta učiteľa do veľkej miery suplovať.

„Priznám sa, že som sklamaný z toho, že ministerstvo dá peniaze len na  každého tretieho asistenta učiteľa, ktorý je pri integrácii žiakov so zdravotným znevýhodnením potrebný. Na druhej strane som ale rád, že v každej základnej škole máme aspoň jedného školského psychológa či špeciálneho pedagóga, ktorí môžu týmto žiakom pomôcť v integrácii,“ povedal starosta Vladimír Bajan.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X