Na podávanie žiadostí o podporu projektov z dotačnej schémy BSK zostáva už len niekoľko dní

Umenie dotacie ludia nadacia
Foto: ilustračné, GettyImages

Dotácie môžu žiadať projekty zamerané na umeleckú tvorbu, kultúrne aktivity, vzdelávanie mládeže, ochranu životného prostredia či skvalitnenie života.

Na podávanie žiadostí o podporu projektov z dotačnej schémy Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) zostáva posledný týždeň. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Bratislavská regionálna dotačná schéma (BRDS) je otvorená do 17. januára v štyroch oblastiach podpory: kultúra, mládež, šport a životné prostredie a rozvoj vidieka. Občianske projekty budú v roku 2022 podporené sumou 2,1 milióna eur,“ uviedla hovorkyňa.

Umelecká tvorba

Na podporu projektov umeleckej tvorby, kultúrnych aktivít a podujatí, kultúrnej osvety v regióne je pre rok 2022 vyčlenených 700-tisíc eur.

Pre neformálne vzdelávanie mládeže v aktuálnych oblastiach, aktívne využívanie voľného času, skvalitnenie života mládeže a participáciu mládeže na spoločenskom a komunitnom živote je v rámci dotačnej schémy alokovaných 84-tisíc eur.

Projekty v športovej oblasti sa uchádzajú o podporu 616-tisíc eur. „Cieľom podpory je zvýšenie záujmu mládeže o šport, snaha o zvýšenie ich telesnej zdatnosti, správne využitie voľného času,“ vysvetlila Forman.

Životné prostredie

Na podporu a zvyšovanie environmentálneho povedomia verejnosti o dôležitosti ochrany životného prostredia aj prostredníctvom environmentálnych výchovno-vzdelávacích aktivít pôjde pre rok 2022 z dotačnej schémy 700-tisíc eur.

Robili sme všetko pre to, aby sme napriek pandémii a kríze mohli plnohodnotne podporiť menšie i väčšie občianske projekty, ktoré obohatia náš región a prispejú k jeho rozvoju. Oproti minulému roku sme sumu na dotácie zdvojnásobili,“ poznamenal predseda BSK Juraj Droba s tým, že BRDS pomôže aj sektorom, ktoré sa z dôvodu pandémie dostali na vedľajšiu koľaj.

Termín podávania žiadostí

Žiadosti pre všetky oblasti je možné podávať do 17. januára do 12.00 elektronicky prostredníctvom portálu BSK.

Žiadateľ musí byť držiteľom občianskeho preukazu vybaveného aktivovaným čipom. Žiadosť musí byť úplne a riadne vyplnená a podpísaná elektronickým podpisom štatutárneho zástupcu žiadateľa,“ upozornila Formann.

Bližšie informácie o podmienkach, potrebných dokladoch, dôležitých termínoch, ako aj zoznam oprávnených prijímateľov dotácií sú uverejnené na tejto stránke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk