Na podporu utečencov sa dnes v Bratislave uskutoční dáždnikový pochod

Dáždnikový pochod
SITA

V Bratislave bude na podporu utečencov v nedeľu 19. júna po piatykrát Dáždnikový pochod. Okrem neho však bude na Slovensku viacero podujatí, ako informoval Laco Oravec z Nadácie Milana Šimečku. Svet si totiž v pondelok 20. júna pripomenie Medzinárodný deň utečencov.

Slovenská humanitná rada, Nadácia Milana Šimečku a Aliancia Stará Tržnica v spolupráci s mnohými ďalšími organizáciami a iniciatívami už tradične pripravili Nedeľnú Parádu, ktorá bude v nedeľu 19. júna od 13. do 18. hodiny v Starej tržnici, ako aj v Dome umenia/Kunsthalle na Námestí SNP v Bratislave.

Návštevníkov čaká kultúrny a sprievodný program pre deti aj pre dospelých. Na pódiu v Starej tržnici sa predstavia rôzni interpreti. Ľudia si budú môcť vypočuť aj tradičnú afgánsku hudbu, ako aj diskusiu s názvom Aké je to utekať. Pre deti je pripravené divadlo 6 zázračných kľúčov, cirkusová škola CirKus-Kus aj ďalšie tvorivé dielne.

Počas celého podujatia budú pripravené aj ochutnávky jedál z celého sveta či prezentácie mimovládnych organizácií a iniciatív na podporu utečencov. V Dome umenia/Kunsthalle Bratislava je pre deti od 8 do 12 rokov pripravená zážitková hra s názvom Halimina cesta za novým domovom.

V klube Véčko sa budú od 13. do 21. hodiny premietať tematické filmy o utečencoch a migrácii. Podujatie vyvrcholí o 17. hodine Dáždnikovým pochodom ulicami bratislavského Starého mesta. Podobné pochody sa organizujú v mnohých mestách Európy od roku 2010.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk